Bądź modny!

Bądź w świetnej kondycji!

jogging na plaży
Różne są motywy uprawiania aktywności fizycznej. Jogging, pływanie, jazda na rowerze to sporty uprawiane przede wszystkim dla zdrowia. Ćwiczenia na siłowni łączą przyjemne z pożytecznym: zdrowie i troskę o dobry wygląd. Zaś przyjemność to zasadniczy powód uprawiania futbolu czy Nordic Walkingu. Nieważne którą formę ruchu się zdecydujemy, istotne by systematycznie się ruszać. Musimy dlatego wybrać taką, która da nam najwięcej radości.

codzienne ćwiczenia
Autor: Port of San Diego
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu z nas zakochało się w joggingu. Dlaczego? Dla zdrowia, odstresowania się, udowodnienia sobie i innym, że dadzą radę… Powodów jest tyle, ilu biegaczy.

Poza tym to tani sport, albowiem aby uprawiać jogging niekonieczne są długie szkolenia lekcje z instruktorem czy specjalistyczne oprzyrządowania. Wystarczą dobre buty, ”oddychające” ubrania i… ruszamy w trasę. Czasem spotykamy się z opiniami, iż jogging to jedyny sport, który tak świetnie działałby na naszą psychikę. Amatorzy tego sportu twierdzą, że jeżeli pokonałeś trasę wynoszącą 21 kilometrów i w tym czasie nie udało ci się rozwiązać problemu, to oznacz to, że jest on nierozwiązywalny.

Bieganie to przede wszystkim dbałość o zdrowie. Nie dość, że czyni nas bardziej wydolnymi i szczęśliwymi, to jeszcze na dodatek zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu chorób. Obecnie w każdej, większej miejscowości znajdziemy wiele siłowni i fitness klubów. Jeśli zdecydowaliśmy się na tę formę ruchu, wybierzmy na początek odpowiedni do naszych celów i możliwości. Ważną kwestią jest odzież w jakiej udamy się na trening. Zwróćmy uwagę na materiał, wytrzymałość i elastyczność – to podstawowe kryteria. Postarajmy się o koszulki, spodnie czy skarpety wykonane z oddychającej tkaniny, która odprowadza wilgoć ze skóry i szybko schnie, więc i my i nasze ubrania nie jesteśmy skąpani w pocie. Dobra jakościowo odzież treningowa jest warta zainwestowania każdych pieniędzy.

Spora część młodych ludzi (i nie tylko) pojawiających się na siłowniach przychodzi z z zamiarem „wyrzeźbienia” sylwetki. Również większość z nich już na starcie pyta, jakie suplementy mają zakupić. Na początek zalecana jest właściwa dieta oraz stopniowe przyzwyczajenie organizmu do systematycznych ćwiczeń. Kiedy już zaliczą ten etap, mogą zacząć zażywać odżywki – gainery (w ich składzie znajduje się np. keratyna, glutamina, tauryna).

Nie zapominajmy jednak, że gainery to suplementy diety. Nie może być tak, iż większą część przyjmowanych kalorii będzie stanowił gainer, to tylko dodatek. Pracując nad perfekcyjną rzeźbą pamiętaj o właściwej diecie i suplementacji: http://budujmase.pl