Umiejętności przy goleniu są oczywiście najważniejszym wyznacznikiem powodzenia i ostatecznego rezultatu tej czynności. Bez właściwej wprawy, znajomości własnego zarostu nie pomoże nawet najlepszej jakości maszynka, komplet akcesoriów dedykowany od firmy dr Harris czy Baxter of California, czy ciągłe balsamowanie twarzy (Baxter of California – mydło). Zbagatelizowanie wrażliwej skóry twarzy, zły kąt przy stawianiu maszynki powodują niemal w stu procentach urazy. Takie postępowanie zawsze skończy się krwią przed lustrem.

Dojrzali panowie, którzy nie śpieszą się z goleniem, mogą jednak potwierdzić inną zależność – jeżeli w przypadku słabszej żyletki nie ogoliliby się właściwie, lepszą „pięcioostrzówką” tak naprawdę nie muszą się poprawiać. Kremy po goleniu dają skórze męskiej twarzy wilgotność, gwarantują też szybsze gojenie się po występujących zacięciach. Do wytamowania ran posłuży też ałun, dostępny przykładowo jako dezodorant w sztyfcie. Jego funkcje nie ograniczają się wyłącznie do goleniowej kwarantanny – ałun jest także wspaniałym sposobem na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z organizmu (ałun – zasada działania). Stąd też stosowany w praktycznym opakowaniu w formie sztyftu, posłuży panom nawet przez rok.
Ostrożności nigdy za wiele
Pośpiech na co dzień sprawi, że na wiele czynności, także golenie, nie mamy czasu. Często w najlepszym przypadku można na nie poświęcić parę minut. Jeśli nasz styl bycia i okoliczności w pracy wymagają nienagannie gładkiej skóry, łatwo wtedy o zacięcia oraz regularne powtarzanie ran.

Jeżeli po przeanalizowaniu prezentowanego artykułu będziesz chciał poszerzyć dane na opisywany temat, to pomocne omówienie niesłychanie Ci pomoże – chodź i zobacz!
Zgolenie włosów na twarzy to nie jest kwestia jednego szybkiego ruchu pędzelka i żyletki, a wielu panów niestety właśnie tak wykonuje tę czynność. Zanim postawią na droższe kosmetyki niech wdrożą prostą radę – niczym kierowcy na drodze – do serca. Spowolnienie golenia, wydłużenie ruchów oraz poprawki (golenie z i pod włos) na pewno przyczynią się do zmniejszenia zacięć i odczuwanego bólu.