Bądź modny!

Skarpety będą ważnym dodatkiem do twojej garderoby, zadbaj, by odznaczały się doskonałą jakością

męskie skarpety
Skarpety stanowią uzupełnienie stroju, zarówno tego noszonego codziennie, jak i bardziej odświętnego. Bywają wykorzystywane tak samo przez panie oraz mężczyzn w każdym wieku. Niemniej o ile kobiety mają przyjemną alternatywę w charakterze rajstop lub podkolanówek, panowie zostają skazani na skarpety męskie. Należy dołożyć starań, by ten na pierwszy rzut oka nieznaczący fragment garderoby odznaczał się doskonałymi cechami oraz zapewniał najlepszy komfort noszenia.

Typ skarpet ma spore znaczenie dla komfortu

bawełniane skarpetki
Autor: Vanda Mesiarikova
Źródło: http://www.flickr.com

Chociaż potrafi się zdawać, że rodzaj skarpetek okazuje się całkiem bagatelnym szczegółem, bywa zupełnie odmiennie. Tkanina i sposób wykonania skarpetek ma kluczowe znaczenie dla trwałości produktu, jak także dla komfortu używania oraz zdrowia skóry. Sportowe skarpety wykonane z tkanin zawierających sztuczne dodatki zazwyczaj nie wentylują powietrza, przez co stopy pocą się i wydalają przykry zapach. Brak dopływu powietrza potrafi doprowadzić również do zapaleń i schorzeń skórnych w okolicy stóp i paznokci.

Do eleganckiego stroju niezbędne są ładne skarpety garniturowe

Poza surowcem, z jakiego wytworzone zostały skarpetki, trzeba zwrócić uwagę też na ich barwę i krój. Do odzieży sportowej i dżinsów pasują skarpetki sportowe, do płaskich adidasów świetnie dopasowują się krótkie skarpety, czyli inaczej stopki. Kiedy zamierza się pójść gdzieś w garniturze, czy to na arenie zawodowej czy przy okoliczności istotnej uroczystości, trzeba kupić eleganckie skarpety garniturowe, najlepiej w ciemnej tonacji. Wyglądają one szykownie oraz okazują się dyskretne.

Skarpetki nie tylko z bawełny

skarpetki
Autor: Scott Akerman
Źródło: http://www.flickr.com

Przyjęło się uważać, że najdogodniejszą alternatywą bywają skarpetki wyprodukowane z bawełny, niemniej okazuje się, że istnieje równie dobra opcja. Coraz znaczniejszą renomą odznaczają się skarpety z bambusa. Produkowane są one z włókien bambusowych, są naturalne i ekologiczne. Wedle producentów wspaniale wentylują powietrze oraz pozwalają skórze swobodnie oddychać. Również ich cena nie jest bardzo wysoka i nęci do zakupu