Bądź modny!

W co się ubierać będąc skatem

skatepark
Mamo, tato jestem skatem!
Cisza. Jak przekazać tę wiadomość babci? Spokojnie. Nie taki skat (skejt) straszny jak go malują. To po prostu młody człowiek, który lubi deskorolki, rowery czy rolki. Subkultura młodzieżowa, coraz bardziej popularna wśród młodzieży. Osoby pokojowo nastawione do świata, nie wyznający żadnej religii. Dla tych ludzi podstawą sprawą jest doskonała zabawa a także perfekcyjne wykonanie coraz to nowszych i trudniejszych trików.

skate
Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
Nie tylko na desce, również na rowerze, rolkach czy snowboardzie. Spotykają się na placach, lub z myślą o nich powstałych skateparkach, gdzie potrafią spędzać całe dnie. Nie są aroganccy, ale bywa, że ich ekstremalne zabawy nie są przychylnie odbierane przez widzów obserwujących ich poczynania, dlatego niejednokrotnie są przepędzani z miejsc na których się doszkalają. Idolem skaterów jest Tony Hawk, który jest prekursorem wielu trików wykonywanych na desce.Jak wygląda skejt? Jak masa innych nastolatków, a zamysłem ich wizerunku jest zaakcentowanie pewnej idei – przyjaznego stosunku do życia oraz cieszenia się chwilą. Jeszcze niedawno fundamentem były luźne spodnie, opuszczone w kroku. Dziś, niekoniecznie, albowiem wąskie rurki, które zawojowały ostatnio światem przedostały się nawet na teren skateparku. Potężne, obszerne bluzy z kapturem w rozmiarze XXL, czapki New Era a także sportowe buty – czytaj tutaj więcej. Odzież dla skatów to też koszulki – kolorowe i z przesłaniem, akcentujące własny styl i pasję. Więcej na
skate
Autor: Andrew Aquino
Źródło: http://www.flickr.com

Jedyne co może wzbudzać irytację to ich „wielkie zamiłowanie” do sztuki. A sztuką tą jest graffiti. Gdyby tylko powstało więcej miejsc, w których grafficiarze mieliby pole do prezentowania swoich dzieł, świat byłby o wiele ciekawszy. Lecz „bohomazom” na mieniu publicznym (ławkach) mówimy zdecydowane „nie”. Na szczęście istnieją także legalne miejsca, w których możemy ujrzeć prawdziwe arcydzieła. Warto więc zapoznać się bliżej z ową subkulturą, aby zobaczyć, że gromadzi ona w swoich kręgach ludzi dobrych, życzliwych i spełniających swe pasje. Nie kierujmy się stereotypami, pozwólmy młodym ludziom wyrażać siebie.