Bądź modny!

Skóra głowy – wrażliwa czy nie?

wella maska do włosów
Zazwyczaj mówi się o dbaniu o włosy, jakie odżywki do włosów, pianki są najtrafniejsze do odpowiedniego rodzaju włosów.

wella maska do włosów
Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Odżywki w ofercie są oprócz tego kwestie porównania urządzeń do modelowania, jak suszarki czy maszynki. Mało jednak mówi się o dbaniu o skórę głowy, która jest równie istotna, jeśli nie istotniejsza od włosów. To od jej kondycji zależy jak szybko wzrastają włosy, czy są zdrowe i silne.

Skóra głowy to nic innego, (ciąg dalszy tego zagadnienia> więcej opinii – kliknij > http://www.sklep.sport-max.pl/)jak kontynuacja naszej skóry pod włosami, dlatego też może być źle odżywiona, pozbawiona wody, starzeć się, tak jak nasza pozostała skóra. Delikatna skóra gskóra (https://beautikon.com/)tak samo jak skóra twarzy, cechuje się objawianiem uczucia pieczenia i łuszczenia oraz pozbawieniem bariery ochronnej o kwaśnym pH – zrównoważonej mieszaniny hydrolipidów, która działa jak naturalny element ochronny skóry.

Przyczyny mogą być różnorodne, zależne są od fundowania różnych zabiegów kosmetycznych jak np. trwała, farbowanie włosów, prostownice czy nawet polecane maszynki do golenia, a nawet od czynników z zewnątrz, takich jak dość wysokie temperatury powietrza i pyły. Chociaż niestety zbyt gorące powietrze serwują nam różnego rodzaju suszarki do włosów kiepskich firm.Ponadto w istotne są czynniki uwarunkowanie genetycznie, które warunkują posiadanie delikatnej powłoki skórnej, co sprawia, że skóra głowy jest bardziej narażona na podrażnienia.

Jeżeli zaobserwowaliście u siebie powyższe objawy, należy sięgnąć po specjalistyczne kosmetyki przeznaczone do delikatnej skóry głowy, które skutecznie złagodzą te niemiłe uczucia.

Źródło: Lokikoki.pl