Bądź modny!

Śliczne szmaragdy snem każdej dziewczyny

piękny duży szmaragd
Mówi się, że najlepszymi towarzyszami kobiety są diamenty. I chyba coś w tym jest. Wydaje nam się że nie ma takiej przedstawicielki płci pięknej na ziemi, której nie potrafilibyśmy obłaskawić wspaniałą biżuterią z tym konkretnym świecidełkiem. Od długiego czasu jest un uważany za symbol przepastnego dobrobytu. Wyroby jubilerskie z diamentami są wyznacznikiem elegancji i szyku. Są to najprawdziwsze królewskie klejnoty i wszystkie damy chciałyby mieć je we własnej szkatułce.

Biżuteria od wieków pobudzała zmysły. Jeszcze w czasach prehistorycznych nasze praprababki wytwarzały sobie różne ozdóbki z rozmaitych odpadków, takich jak kości zwierzęce, czy pasma futerek. Następnie nastała epoka brązu, miedzi i innych kruszców z których tworzono kunsztowne naszyjniki, bransolety i kolczyki. Aż ostatecznie nasz świat pochłonęła gorączka złotego metalu. Stało się ono najbardziej poszukiwanym kruszcem. Teraz bynajmniej nie jest już ono tak niesamowicie pożądane. Każdy przecież kupiło chociażby jeden złoty pierścionek. Wprawdzie złoto cały czas jest w cenie, ale nie powoduje już w nas wielkiego zachwytu.
śliczny szafir
Autor: Tim Evanson
Źródło: http://www.flickr.com

Co innego kamienie szlachetne. Jaka z młodszych dam nie marzy o wspaniałym pierścionku z krwawym rubinem? W sumie jeszcze nie tak dawno temu najbardziej popularne były mało skomplikowane pierścionki na zaręczyny. Dzisiaj do użycia powróciły duże i bogate pierścionki z wielkim kamieniem, takie jak wybierały nasze prababcie. Zdecydowanie częściej decydujemy się na szmaragd bądź też cytryn, które można kupić na . Znudziła nam się szlachetna biel brylantów. Kolorowa biżuteria zdominowała eleganckie salony. Niezmiernie modne jest łączenie tych szlachetnych kamieni ze starym złotem. Kilka lat temu dominowało na rynku białe złoto. Teraz modny jest barokowy przepych i bogactwo. Biżuteria co raz dokładniej przypomina dworskie klejnoty sprzed wieków – więcej.

Dlatego też jest warto pogrzebać w rodzinnym skarbcu. Kto wie, może odszukamy tam jakieś cenne drobiazgi. Bogatą ofertę rozmaitych kamieni szlachetnych znajdziemy również w internecie. Zatem, jeśli szukamy odpowiedniego prezentu dla naszej mamy, cioci, czy narzeczonej to kolorowa biżuteria będzie jak najbardziej wskazana.