Bądź modny!

Sport jest zdrowy, lecz uprawiajmy go mądrze!

joga
aktywność to zdrowie, powie każdy i nie znajdziemy w takiej zjednoczonej deklaracji ni cienia wątpliwości. Oczywiście, jak w każdej dziedzinie życia, tak i w sporcie czai się niepozorny chochlik – kontuzja, która z witalnością nie ma nic wspólnego. Dlatego też, jak do wszystkiego, czego się zabieramy uprawiajmy aktywność mądrze, aby przysłowie: „sport to zdrowie” było jak najbardziej teraźniejsze.

fitness
Autor: NFGphoto
Źródło: http://www.flickr.com

Od zachodu na wschód, z północy na południe – w każdym zakątku celebrują aktywność. Gdzie by to w dawnych czasach podumał zwykły obywatel, aby tak wyjść z mieszkania, tak po prostu, aby pobiegać… A nuż, gapić się będą, obmawiać, lustrować niemądrze i się dziwić.

całe szczęście świadomość się zrewolucjonizowała i chuć aktywności króluje w narodzie. często osoby biegające czy pędzące na dwóch kółkach zobaczyć można w wielkich miastach, jak Warszawa, Wrocław oraz Poznań. W mniejszych miastach także nie wygląda to beznadziejnie, ale w tamtych miejscach wybierane są inne rozrywki, no na szczęście, i tam to się zmienia.

jazda na rowerze
Autor: Blaye Cotes de Bordeaux
Źródło: http://www.flickr.com

sporo osób rozpoczyna trenować i od razu robi to nazbyt ambitnie. To znaczy, wiadomo, najistotniejsze są pragnienie, ale nie można przesadzić. Szczególnie to dotyczy osób, które calutką zimę spędzają przed ekranem komputera, z paczką chipsów i piwem w ręce i gwałtownie, na wiosnę wyfruwają z chaty, aby spalić niepotrzebne kilogramy. Aż tu nagle kontuzja, i nici z treningu, i z nadmiaru ciała…

Warto podejść do problemu spokojnie i startować spokojnie. Nie myślcie, że jak wystartujecie gwałtownie to natychmiastowo zobaczycie wyniki. Tak to się niestety nie dzieje, potrzeba i treningu, i cierpliwości. Warto złożyć wizytę u lekarza sportowego z Poznania, który podpowie, w jaki sposób ćwiczyć, żeby było dobrze. Bądźmy obowiązkowi. tak samo, jak odradzić należy trening na ostro od samego początku, tak nie powinniśmy w jeden dzień przebiec maratonu, aby później tydzień leniuchować. Tylko regularność, umiarkowanie i anielski spokój wyjdą nam na zdrowie. Pamiętajmy o tym.