Bądź modny!

Metody na piękne ciało

rozstępy u ciężarnej kobiety
Rozstępy to bardzo istotny kłopot estetyczny. Mogą pojawić się w każdym wieku, ale najczęściej dotyczą osób młodych, dla których są one trudne do zaaprobowania. Występują u ok. 70% dziewcząt a także 40% chłopców w czasie dojrzewania oraz aż u 90% pań ciężarnych. U pań umiejscawiają się w okolicach brzucha, piersi, ud, bioder, lub kolan, u mężczyzn rozstępy spotkać można w obszarze barków, pleców, pach i ramion, przede wszystkim u panów korzystających z siłowni.

Usuwanie rozstępów Olsztyn w stu procentach nie jest możliwym. Mamy jednak szereg sposobów(„>) które doprowadzają do ich redukcji. Najefektywniejszym z nich jest stosowanie terapii laserem frakcyjnym . Działanie lasera polega na wywołaniu rozlicznych a także głębokich, sięgających aż do właściwej skóry mikrouszkodzeń, co pobudza skórę do uruchomienia przebiegów gojenia. Istota terapii polega zatem na naturalnej regeneracji.

Tłuszcz możemy efektywnie wykorzystać do poprawy wyglądu piersi
Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Dobre rezultaty osiągamy w leczeniu świeżych rozstępów – te możemy zredukować aż do 95%. Sam zabieg nie jest nadzwyczaj bolesny, ale u osób wrażliwych stosuje się znieczulenie specjalną maścią. Usuwanie zmarszczek za pomocą tzw. botoksu polega na tym, że lekarz (polecany alergolog dla dzieci) podaje małą ilość preparatu, jaka czasowo blokuje przekaźnictwo nerwowo-mięśniowe powodując osłabienie poszczególnych mięśni twarzy. Następstwem zabiegu będzie czasowa likwidacja bruzd mimicznych jak także zapobieganie pogłębiania się zmarszczek. Rezultat utrzymuje się od 6 do 8 miesięcy. W czasie działania środka skóra wygląda świeżo, a mięśnie twarzy odpoczywają. Botox Będzin polecany jest do korekcji bruzd mimicznych twarzy tj: kurze łapki, bruzdy palacza, bruzdy na czole, bruzdy między brwiami, podniesienie opadających powiek lub niwelowanie „uśmiechu dziąsłowego”. Jak wygląda sam zabieg? Medyk po przeprowadzeniu wywiadu ułoży plan zabiegu dopasowany indywidualnie do potrzeb twojej buzi. Następnie w wyznaczone wcześniej punkty śródskórnie podaje Botoks za pomocą cieniutkiej igiełki. Procedura zabiegowa jest szybka i prosta. Zabieg trwa od kilkunastu minut do pół godziny.

Nie zostawia praktycznie żadnych pozostałości. Zabieg nie jest bolesny. W punkcie podania preparatu czuć lekkie ukłucia. Zabieg tenże jest bezpieczny jak też nie pozostawia śladów. Zdarza się zaczerwienie, jakie ustępuje po ok. godzinie. Przez kilka godzin od podania preparatu nie wolno się schylać oraz kłaść.