Bądź modny!

Zrób sobie plac zabaw w domu

images
Ruch jest bardzo istotny dla organizmu człowieka. Wysiłek fizyczny zalecany jest szczególnie ludziom, którzy większość dnia spędzają na siedząco, a więc w biurze, przed komputerem czy w czasie kierowania pojazdami. Aktywne spędzanie wolnego czasu może dokonywać się przez zabawę. Czas leci wówczas szybciej, a ruch przynosi więcej przyjemności. Aktywność może odbywać się na wolnym powietrzu poprzez bieganie, spacery z psem, jazdę na rowerze, sporty zespołowe.

tablica do darta
Autor: Paul Sableman
Źródło: http://www.flickr.com

Może również być uprawiany wewnątrz budynku, i to niekoniecznie na siłowni czy w salonach fitness.Istnieje bowiem bardzo dużo sposobów mniej lub bardziej aktywnego wypoczynku we własnym mieszkaniu. Także zwykłe popularne piłkarzyki >zapraszamy do sklepu< czy rzutki >tutaj kupisz< wymagają odrobiny ruchu oraz szybkich reakcji od uczestników.

Sprzęt sportowy

Istnieje duża ilość dyscyplin, które można ćwiczyć we własnym domu, dla rozrywki. Każdy sklep sportowy oferuje sprzęt tego typu, nierzadko po niskich cenach. Odrobinę pustej przestrzeni w domu, mieszkaniu czy nawet garażu można w ten sposób urządzić. Ciekawym rozwiązaniem jest stół do tenisa. Popularny ping-pong nie jest bowiem trudną dyscypliną, a gra nawet na najniższym poziomie zaawansowania może być bardzo przyjemna.

trening MMA
Autor: dan veal
Źródło: http://www.flickr.com

Dla fanów sportów walki oraz tych, którzy chcą w dobry sposób pozbyć się nadmiaru energii, odpowiednim pomysłem są worki bokserskie, a do kompletu rękawice MMA lub inne.

Akcesoria treningowe

W celu poprawienia kondycji, uzyskania pożądanej sylwetki czy osiągnięcia niższej masy ciała skonstruowano różnego typu przyrządy do ćwiczeń. Wszystkie są dostępne na siłowniach, których także działa bardzo dużo. Nie każdy jednak preferuje ćwiczenia w towarzystwie innych. Z tego powodu oferowanych jest wiele przyrządów, służących do treningów we własnym mieszkaniu. Zalicza się do nich między innymi rowery treningowe, różnego rodzaju ciężarki oraz steppery. Te ostatnie wywołują u ćwiczącego ruch podobny jak w trakcie biegu. Interesującym i póki co mało znanym urządzeniem jest tak zwany poweriser lub powerizer – urządzenie w postaci sprężynowych szczudeł na nogi, służące do skakania i biegania na świeżym powietrzu.