Bądź modny!

Sprzęt przydatny w górach

images
Wycieczka w góry jest przedsięwzięciem, które nierzadko wymaga od turystów zakupienia określonego wyposażenia. Rzecz jasna bardzo dużo zależy od tego, jak wysokie są góry, które wybiera się na wycieczkę. Istnieją bowiem, także w Polsce, pasma górskie niezbyt wysokie, a miejscami całkowicie płaskie. Tego rodzaju tereny nadają się do niezbyt zaawansowanych wycieczek, a wręcz do spacerów.

buty trekkingowe damskie : skalnik.pl/buty/trekingowe;x10;0;0;,_55.html

Natomiast niezwykle wysokie i strome góry to miejsce stworzone tylko dla bardziej doświadczonych wędrowców. W takim przypadku sprzęt jest niezwykle potrzebny, jednak najważniejsze jest doświadczenie uczestników wycieczki. Może też pomóc sprzęt elektroniczny typu: http://www.skalnik.pl/elektronika-i-ksiegarnia-garmin_3,172,225.html Nie wolno bowiem lekceważyć gór, nawet jeżeli nie są zbyt wysokie. W tego rodzaju miejscach pogoda jest w stanie ulec błyskawicznej zmianie, co wiąże się często z drastycznym pogorszeniem warunków. Wybór sprzętu górskiego aktualnie jest ogromny, poczynając od rzeczy takich jak buty trekkingowe damskie i męskie.

Odzież i obuwie
Na terenach gorskich niezwykle istotny jest stosowny ubiór. Związane jest to przykładowo z wspomnianymi wcześniej niespodziewanymi załamaniami pogody, na które trzeba być przystosowanym. Nowoczesna odzież górska stosuje nowoczesne zdobycze techniki i materiały w celu zagwarantowania komfortu i ciepła noszącej ją osobie. Bardzo istotne niewątpliwie są buty. Obuwie typowo w góry wyposażone jest przede wszystkim w mocną i o odpowiedniej grubości podeszwę, która zapobiega urazom, a także przedwczesnym przemęczaniu się nóg i stóp. Wybór obuwia też powinno się uzależnić od typu otoczenia, gdzie odbywa się wycieczka. Poza typowymi butami trekkingowymi oferowane są bowiem też specjalne buty do wspinaczki wysokogórskiej i pozostałe.

Autor: www.nartyslowacja.pl

Konieczny sprzęt
Wyjście na wycieczkę kojarzone jest przede wszystkim z plecakiem. Do chętnie wybieranych marek obecnie zaliczają się na przykład plecaki Wolfgang. W wyborze tego elementu należy brać pod uwagę w pierwszej kolejności pojemność danego modelu zestawioną z pojemnością, która jest potrzebna. Liczy się także wytrzymałość, a także obecność dodatkowych kieszeni czy też dodatkowego pasa zabezpieczającego. Na wyprawie tego typu ogromnie przydatny jest rozmaity sprzęt campingowy. Podstawę takiego sprzętu stanowi namiot. Sklepy górskie oferują bardzo bogaty wybór sprzętu tego rodzaju, chętnie kupowane są na przykład namioty Coleman (http://www.skalnik.pl/namioty;x0;53,53;0;,_3.html).