Bądź modny!

Który sprzęt górski będzie bardzo potrzebny w górach

images
Wyprawa w góry jest przedsięwzięciem, które niejednokrotnie wymaga od uczestników zdobycia odpowiedniego wyposażenia. Oczywiście bardzo wiele zależy od tego, jak wysokie są góry, które wybiera się na wyprawę. Istnieją bowiem, też na terenie kraju, góry niezbyt wysokie, a w niektórych miejscach całkowicie płaskie. Tego rodzaju tereny nadają się do niezbyt wymagających wypraw, a wręcz do spacerów.

buty trekkingowe damskie : skalnik.pl/buty/trekingowe;x10;0;0;,_55.html

Natomiast niezwykle wysokie i strome pasma to miejsce dobre wyłącznie dla zaawansowanych wędrowców. W takiej sytuacji sprzęt jest bardzo ważny, jednak najbardziej istotne jest doświadczenie uczestników wycieczk Nie należy bowiem lekceważyć gór, nawet jeżeli nie są zbyt wysokie. W takich miejscach pogoda jest w stanie ulec błyskawicznej zmianie, co wiąże się często z drastycznym pogorszeniem warunków. Wybór sprzętu górskiego aktualnie jest wielki, poczynając od elementów takich jak buty trekkingowe damskie i męskie.

Odzież i obuwieNa terenach gorskich niezwykle istotny jest odpowiedni ubiór. Wiąże się to między innymi z wspomnianymi wcześniej błyskawicznymi załamaniami pogody, na które powinno się być przygotowanym. Współczesna odzież górska stosuje najnowsze zdobycze techniki i materiały dla zapewnienia wygody i ciepła noszącej ją osobie. Ogromnie ważne bez wątpienia są buty. Obuwie typowo w góry wyposażone jest w pierwszej kolejności w mocną i odpowiednio grubą podeszwę, która zapobiega urazom, a także przedwczesnym przemęczaniu się nóg i stóp. Wybór obuwia też trzeba uzależnić od rodzaju otoczenia, w jakim ma miejsce wycieczka. Poza typowymi butami trekkingowymi oferowane są bowiem również specjalne buty do wspinaczki wysokogórskiej i inne.

Autor: www.nartyslowacja.pl

Niezbędny sprzętWyprawa górska kojarzona jest w pierwszej kolejności z plecakiem. Do popularnych marek na dzień dzisiejszy należą na przykład plecaki Wolfgang. W wyborze tego elementu powinno się brać pod uwagę przede wszystkim pojemność danego modelu porównaną z pojemnością, jaka jest potrzebna. Ważna jest również trwałość, a także występowanie dodatkowych kieszeni czy też specjalnego pasa zabezpieczającego. Na wycieczce bardzo przydatny jest różnego rodzaju sprzęt obozowy. Podstawą takiego ekwipunku jest namiot. Sklepy górskie oferują bardzo bogaty wybór akcesoriów tego rodzaju, chętnie wybierane są na przykład namioty Coleman (http://skalnik.pl/namioty;x0;53,53;0;,_3.html).