Bądź modny!

Styl wojskowy na czasie

Wojsko
Na chwilę obecną z przekonaniem można stwierdzić, że trwa moda na styl militarny. Ma to odzwierciedlenie w bardzo różnych aspektach życia. Coraz większe grono ludzi jest zainteresowanych tematyką wojskową i militarną, a więc dziejami wojen i broni, a także tymi elementami w aspekcie współczesnym. Bardzo lubiane są repliki broni, wykorzystywane zarówno do odtwórstwa historycznego, jak i do zabawy. Pewnym przejawem tej mody jest także popularność gry w paintball, czyli strzelania ze specjalnej broni z użyciem kul z farbą.

Samolot
Autor: Jim
Źródło: http://www.flickr.com
Styl militarny dotyczy także odzieży. W ciągu ostatnich lat można było zauważyć bardzo różnorodne zmiany odzieży wzorowanej na wojskowym stylu. Ubrania takie są najczęściej bardzo funkcjonalne z uwagi na trwałe materiały, dużą ilość kieszeni i inne elementy. Są więc używane w niektórych sportach ekstremalnych, jak również na przykład w survivalu. Spodnie wojskowe takie jak na przykład spodnie Helikon są również niezwykle funkcjonalne i wytrzymałe, dzięki czemu wybiera je wiele osób.

Styl wojskowy a subkultury

odzież militarna
Źródło: http://www.sxc.hu/

Liczne ubiory o charakterze militarnym bywają kojarzone z przedstawicielami rozmaitych subkultur. Ubiory takie jak ciężkie buty oraz kurtka Harrington przeważającej części osób kojarzą się z grupą skinheadów i charakterystycznym dla nich ubiorem. Za to plecak typu kostka, najczęściej z demobilu, to element, który upodobali sobie przedstawiciele punków oraz niektórzy miłośnicy ciężkich brzmień. W tych sytuacjach w większości przypadków plecaki te pokryte są naszywkami z nazwami grup muzycznych i różnego rodzaju hasłami.

Militaria a moda

Styl zawierający wojskowe akcesoria to także styl odzieży. Wariacje na temat odzieży wojskowej niekiedy sięgały bardzo daleko. Co najważniejsze, styl ten przewiduje użycie motywu moro w odzieży. Deseń ten także występuje w wielu rozmaitych odmianach i kolorach, ponieważ nie musi już mieć właściwości kamuflujących. Z tego powodu spotyka się między innymi motyw moro w odcieniu różowym. Styl militarny to również ubrania w kolorze oliwkowej zieleni i khaki. Istnieje wiele typów butów, dla których wzorem były buty wojskowe. Ostatnio przykładowo bardzo modne stały się oficerki dla kobiet, wzorowane na długich butach skórzanych używanych w wojsku.