Bądź modny!

Subiekt, czyli profesja dla osób pomysłowych i jednocześnie stale podążających za modą

botki
Dzieweczki bawiące się w supersam i wcielające się tym samym w rolę sprzedawczyń, nawet nie przypuszczają, jaki to niełatwy i wymagający zawód. Nie każdy będzie za stoiskiem czuł się doskonale i nie każdy udzieli kupującym właściwych rad. Wystarczy przejść się po galeriach handlowych, aby sprawdzić fachowość obsługi. W wyniku takiego doświadczenia może okazać się, że dobrych ekspedientów bywa bardzo mało. Załóżmy, że wchodzimy do sklepu, bo wprzódy na witrynie dostrzegliśmy piękne botki na obcasie i liczymy na zakupy w ciepłej atmosferze.

buty
Autor: Philip Sheldrake
Źródło: http://www.flickr.com
Powszechnie wiadomo, że obuwie musi kolorystycznie harmonizować zwłaszcza z damskimi torebkami, dlatego fachowcy od sprzedaży powinni zadbać, aby na półkach lub ladach znalazł się pokaźny ich asortyment. Botki na obcasie, łazienki (polecamy zobacz i porównaj) te bez, mają pasować zarówno do galanterii skórzanej, jak i do ledwie zakupionej wytwornej kurtki. Klient będzie mile zdziwiony, jeżeli usłyszy zapytanie, jakie odzienie zakłada najchętniej i najczęściej.
Bycie z modą na bieżąco, to nie tylko wybór odpowiedniej barwy, ale również jakość i gatunek wykorzystanego materiału oraz wyrazisty fason. Botki na obcasie będą świetnie komponować się z krótką dżersejową sukienką lub skórzaną spódniczką i w ten sposób uwydatniać niebanalność naszego wyglądu . Wybór właściwego ubrania jest w tym przypadku najważniejszy i niektórzy powierzą to zadanie wizażyście. Jedno jest pewne: przykrótka spódnica lub szorty w pionowe pasy czy przylegające do ciała legginsy optycznie wydłużą kończyny i dodadzą wysmukłości każdej sylwetce.
Najlepsze gatunkowo botki na obcasie są wykonane ze skóry naturalnej, ale ich cena jest nieporównywalnie wyższa od tych z tworzywa sztucznego. Zasobny pugilares niekoniecznie będzie jednak potrzebny. Przecież każdy dobry sprzedawca śledzi na bieżąco nowinki w żurnalach, ogląda filmy ze światowych pokazów mody, zna najnowsze tendencje, ale i towary dostępne w sąsiednich hurtowniach. Dzięki takiej wiedzy doradzi nam, jak ubrać się trendy i tanio (zobacz szczegóły).
A w tym sezonie, oprócz tych tradycyjnych wersji, dostępne są te bardziej szalone modele, w sam raz dla kobiet śmiałych, wyznających zasadę: wystawnie i z pazurem. Dostępne są pary w jednolitych, ale rażących odcieniach albo w lamparcie kropki. Obcasy to szpilka albo mała toalety (polecamy przejdź po tym linku) duża koturna, która przywodzi na myśl obuwie noszone jeszcze w czasach Komuny.
Jak widać, wybór jest wielki i w takiej sytuacji każdy kupujący odszuka coś dla siebie.