Bądź modny!

Sukienki Patrizia Pepe? Spotkasz je tylko w najdroższych sklepach.

Moda w kolorze białym i ecru od Nife
Wpadnięcie w wir zakupów ekskluzywnych ubrań jest niczym nałóg – może okazać się procesem nie do zatrzymania. Wystarczy dobrze płatna praca i chęć noszenia innych ubrań niż pozostali i chodzenie do ekskluzywnego sklepu gwarantowane. Część z nich – z relatywnie tańszymi sukienkami i butami – bywa wówczas omijana szerokim łukiem.
Pogoń za gadżetami, nietuzinkowymi kreacjami, gatunkami drogich butów czy nakryć wierzchnich okazuje się domeną pań.

W przypadku niemałej części płci pięknej sprawdza się porzekadło, iż „szata zdobi człowieka”. Nie tylko panie o skłonnościach modelek spędzają wiele czasu w kosztownych sklepach w wielkich galeriach handlowych.
Trudno więc nie zgodzić się z faktem, iż większy wybór ubrań w galeriach mają kobiety (zobacz pełną ofertę). Poza stoiskami z garniturami witryn zarezerwowanych tylko dla mężczyzn nie ma. Są sklepy dla wszystkich, na portfel każdego – pokroju Cropp’a czy Ambra. To miejsca przymiarek dorabiających i tych, którzy raczej kupią ciucha ze skromnych oszczędności.
Autor: paul goyette

Na drugim biegunie, zwłaszcza w kontekście kwot za ubrania, wyróżnia się sklepy z prawdziwymi skórami, szykownymi garniturami Gucci’ego i modelami ubranymi w jeansy Patrizia Pepe. W takie miejsca nie chodzą „zwykli” śmiertelnicy, ubierający się w firmach dla każdego, wymienionych wyżej. Do tych sklepów chodzą zwykle biznesmeni, pasjonaci ubrań, kobiety robiące karierę. Zakupy uznanych ubrań dają takim ludziom wyjątkową satysfakcję.

Co więc mają w sobie przyciągającego kosztowne rzeczy jak auto i garnitury? Absurdalnie drogie ubrania to postawienie zwłaszcza na niepowtarzalność, wyjątkowość, niedostępność dla szaraków. Prawdopodobieństwo, że gdzieś zobaczymy klientki, które mają identyczne ekskluzywne sukienki (kliknij tu), równa się zeru. Zresztą taka sytuacja, o ile można ją sobie wyobrazić, mogłaby sprawić spore zmieszanie.

Przechodząc obok sklepu do Red Valentina czy Patrizia Pepe, musisz wiedzieć, że za najmniejszą kieckę możesz zapłacić półtora tysiąca złotych. Dodatki do garderoby pań również mogą kosztować tyle co nakrycie wierzchnie. Jeansy niejednej projektantki wykonane ze świecącej skóry to dla ewentualnej klientki wycena na niemal 2500 złotych. I niech ktoś powie, że ubieranie się nie jest w cenie!.