Bądź modny!

Tatuaże zmywalne – ozdoba ciała czasowa i prosta do zlikwidowania

Zmywalny tatuaż
Wiele ludzi chociaż raz w życiu marzyło o zrobieniu sobie tatuażu. Zwykle były to pomysły okresu młodzieńczego, przychodzące do głowy pod naciskiem towarzystwa, albo chęć zrobienia czegoś nieznanego, aby złamać rutynę codzienności w życiu dorosłym. Przeważnie plany kończyły się tylko na obmyślaniu w głowie obrazka, jaki na przykład mógł się pojawić na ciele. Nie starczało już zapału na wyszukiwanie renomowanego studia tatuażu lub przeglądu cen, nie mówiąc w ogóle o wizycie w celu poznania sposobów nanoszenia oraz wyboru wzoru.

Zmywalny tatuaż
Autor: Gord Webster
Źródło: http://www.flickr.com
To zapewne przez to, że tatuaż miałby być na ciele już na zawsze. A przecież wiadomo, że gust się zmienia. Mogłoby się zdarzyć, że za jakiś czas wybrany tatuaż z jakiegoś powodu stanie się już nieaktualny, albo po prostu przestanie się podobać. Ogólnie wiadomo też, że w pewnych sytuacjach tatuaż nie jest wskazany albo bywa źle odbierany. A jak dołożyć do tego fakt, iż po wielu latach na pooranym zmarszczkami ciele nawet najpiękniejszy wzór nie wygląda już zbyt zachęcająco, to oczywistym się staje, że ryzyko bywa dość duże. Jednak jest wyjście z tej sytuacji. Od pewnego czasu znacznie popularniejsze wydają się być tatuaże zmywalne . Te ostatnie odróżniają się od tatuażu permanentnego głównie trwałością.

Zmywalny tatuaż
Autor: Esperluette
Źródło: http://www.flickr.com

Jak właśnie nazwa wskazuje, tatuaże czasowe są dekoracją chwilową i przeważnie raczej łatwą do usunięcia. Ich popularność wynika z tego, że w odniesieniu do trwałego tatuażu, tatuaże zmywalne mają możliwość dobrania ich do okoliczności oraz nastroju. Są znacznie tańsze, łatwo dostępne i łatwe w nanoszeniu. Do tego raczej da się to robić samodzielnie, dzięki czemu unika się konieczności wyszukania salonu tatuażu i ustalania terminów. Niezwykle istotnym czynnikiem staje się brak możliwości zarażenia chorobami podczas tatuowania oraz niskie ryzyko pojawienia się powikłań po aplikacji tatuażu tymczasowego. Czasami zdarzy się, że wystąpi uczulenie, jednak obecnie tatuaże tymczasowe są produkowane przy użyciu bezpiecznych barwników zatem wypadki podrażnienia skóry występują niezwykle rzadko. Tatuaże tymczasowe popularne są jako dodatek do czasopism i małych przekąsek, można je także nabyć w salonach z ozdobami dla ciała.