Bądź modny!

Tego nie zabieraj na pokład samolotu

samoloty na niebie
Wakacje, już będą wakacje – głoszą frazy znanej piosenki. I rzeczywiście,praktycznie za naszymi plecami, sezon wakacyjny można uznać za otwarty. A jeśli lato to i wyjazdy. Coraz częściej kierunkiem, w który wyruszamy jest zagranica. Koszt podobny jak w przypadku Polski, ale gwarancja pogody zdecydowanie lepsza. Jeśli już obieramy wariant, to przeważnie decydujemy się na lot samolotem. Lot sam w sobie to przeżycie fantastyczne, dla niektórych ekstremalne, jednak w wielu wypadkach, to jedyna sposobność aby dobić do celu.

samolot przed lądowaniem
Autor: Mark Harkin
Źródło: http://www.flickr.com

Wejście na pokład samolotu wiąże się z ciągiem procedur, które trzeba spełnić. Stąd na lotnisku wskazane byłoby być jakieś 2 godziny przed planowaną godziną odlotu. Oprócz wzięcia ze sobą najważniejszych rzeczy takich jak dowód osobisty, wypadałoby również dowiedzieć się, co należy wziąć do samolotu.

Względy bezpieczeństwa dyktują, które przedmioty mogą się znaleźć w samolocie. W tych nakazach zostały wykazane przedmioty, które możemy mieć ze sobą w bagażu podręcznym. Nie każda linia lotnicza ma takie same obostrzenia, dlatego nasza lista ma tylko charakter przykładowy. Przed wejściem na pokład pracownicy mają możliwość zażądać usunięcia każdego przedmiotu.

Wakacje w Hiszpanii
Autor: TopRank Online Marketing
Źródło: http://www.flickr.com

I tak wszelkie ostre przedmioty są z definicji niedozwolone. Tak więc: żyletki, noże, golarki lepiej zostawmy w domu. Wyjątek stanowią szpilki. Leki takie jak: dezodoranty żelowe, substancje nawilżające, tusz do rzęs, toniki, żele są dozwolone w niewielkich ilościach. Na pokład nie można również zabierać napoi wyskokowych, które nie zostały zakupione w strefie bezcłowej.

Ze sprzętem sportowym też bywa różnie. Kule do kręgli można zabrać ze sobą, ale np. deskorolki już nie. Tak samo zakaz dotyczy wędek. O zakazie posiadania na pokładzie substancji łatwopalnych raczej nie trzeba nikogo specjalnie informować. Przed pakowaniem bagaży należy sprawdzić czego nie możemy ze sobą zabierać, aby przy odprawie nie stresować się. Po co wcześniej psuć sobie uroki wakacji.