Bądź modny!

Torby i torebki czyli praktycznie wszystko o tym, jak dużą pełnią rolę dla kobiet i jak się je dobiera do okoliczności i stroju

Kobieta
Jednym z nieodłącznych elementów nowoczesnych kobiet jest torebka. O ile mężczyźni bardzo dobrze dadzą sobie radę bez niej, to duża część kobiet bez torebki nie może sobie wyobrazić życia – w końcu trzeba gdzieś nosić mnóstwo najróżniejszych drobiazgów, które i tak w większości przypadków nie są potrzebne, ale trzeba je przy sobie mieć.

Poza tym torebki są doskonałym uzupełnieniem damskiego stroju, będą podkreślać jego charakter i równocześnie zmysł smaku oraz styl właścicielki. Jednak jak okazuje się przeważnie, w praktyce żadnej kobiecie tylko jedna torebka nie wystarczy – będzie ona musiała ich mieć co najmniej kilka, za każdym razem odpowiednio dopasowując ją do ubioru. I przeważnie każda z nich będzie inna, może mieć inny kolor, stylistykę i materiał z którego została zrobiona, no i oczywiście pasować będzie na inne okazje. Jeżeli jakaś pani będzie chciała, żeby jej torebka mogła pasować do wyglądu i okoliczności, to powinna się trzymać paru zasad. Nie są one trudne do zapamiętania, a ich użycie pozwoli z pewnością uniknąć dużych wpadek. Tutaj więcej: modne aktówki.

Pierwszą z takich zasad jest wybranie rozmiaru torebki w zależności od tego, na jaką okoliczność ma ona być. Na wieczór w teatrze torebka powinna być nieduża, a na codzienne chodzenie na zakupy albo do pracy dużo lepsze powinny być pojemne, do jakich zmieści się wszystko, co będzie potrzebne.

Torebka damska
Autor: SPERA.de Designerschuhe, Taschen und Accessoires
Źródło: http://www.flickr.com

Następna zasada to dobór torebki pod względem kolorystycznym. Dzisiejsza moda sporo się zmieniła i konieczne już nie jest, aby torebka musiała pasować do butów czy kapelusza. Zobacz więcej: ​.

Wręcz przeciwnie, ma ona być nie dopełnienie ubioru, ale jego istotnym elementem, dzięki czemu można sobie pozwolić na mniej lub bardziej odważne zestawienia. Oczywiście kolorystykę całości należy dobrać ze smakiem, bo inaczej zwyczajnie będzie się wyglądać śmiesznie, ale to najlepiej się zobaczy, jak się zobaczy przed lustrem. Jeżeli jakaś pani ma kłopot z wyborem odpowiedniej torebki dla siebie to na pewno może jej pomóc jakaś dobra hurtownia torebek – w niej z reguły jest taki wybór, że bez problemów kupi się coś ciekawego.