Bądź modny!

Typy okularów – przeczytaj, które są odpowiednie dla ciebie

okulary
Jeżeli dopiero wybierasz się do okulisty, powinieneś orientować się, że nie ma jednego typu okularów. O ile oprawki wybierasz samodzielnie, zależnie od swoich gustów i możliwości finansowych, o tyle szkła dopasowane są do konkretnej wady wzroku. Co należy o nich wiedzieć?

okulary
Autor: Kathy Sunderman
Źródło: http://www.flickr.com
W pierwszej kolejności odróżniamy soczewki dla osób krótkowzrocznych oraz dalekowzrocznych. To dwa kluczowe rodzaje, jednak czasami o wiele dogodniejszym wyjściem są wzrokach (zobacz więcej treści na ten temat) progresywne. Czym się odznaczają? To okulary, po które zazwyczaj sięgają osoby po 40 roku życia – można w nich zarówno znakomicie widzieć punkty położone daleko, jak też czytać książkę, do czego służą ich dolne partie. Niektórzy muszą nauczyć się ich używania, albowiem na początku może się wydawać, że pole, na które spoglądamy, ucieka. Jednak nauka nie trwa dłużej aniżeli 14 dni. Jeżeli jednak nie potrzebujemy takiego rozwiązania, gdyż obraz jest zamazany wyłącznie wtedy, gdy chcemy widzieć coś z bliska, możemy wybrać po prostu okulary do czytania – praktyczne wzrokami (zobacz dodaj serwis do stron zaufanych) progresywne. Z nimi znowu normalnie przeczytasz wiadomość w komórce lub skończysz ulubioną książkę, bez przymusu podsuwania jej coraz bliżej. Zaczniesz z powrotem normalnie funkcjonować.

Poza okularami do czytania wyróżnia się także okulary do komputera, które chronią oczy przed zbytnim przemęczeniem. W razie, gdy nasza wada jest poważna i nie możemy poradzić sobie bez szkieł, warto jest nabyć okulary przeciwsłoneczne ze stosowną dla siebie mocą optyczną – . Nie tylko zabezpieczają oczy przed słońcem oraz szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym, lecz także pozwalają
okulary
Autor: Nicole Kasper
Źródło: http://www.flickr.com

cały czas cieszyć się doskonałą ostrością widzenia. Niestety nie każdy może z nich korzystać, nade wszystko ze względu zbyt dużej panoramiczności noszonych okularów, dlatego trzeba skontaktować się z salonem optycznym, w którym zamawiamy swoje szkła oraz spytać o więcej informacji.

Przedstawione sugestie niewątpliwie pomogą w wyborze odpowiednich szkieł dla siebie. Pamiętaj, że w celu otrzymania szczegółów i profesjonalnej wiedzy najkorzystniej jest udać się do okulisty, który sprawdzi twoje oczy oraz wypisze należytą receptę. Warto jest zadbać o swoje oczy, aby dobrze służyły nam przez całe życie, jak również nie sprawiały kłopotów, z którymi trudniej będzie sobie poradzić.