Bądź modny!

Męskie zakupy

Manekin
Nie tylko kobiety uwielbiają stroić się na każdą okazję. Garderoby mężczyzn bywają dużo lepiej wyposażone niż pań. Panowie, analogicznie jak panie bardzo o siebie dbają. Kosmetyka, cykliczne przycinanie włosów u fryzjera i w klubach fitness koronują idealnie dobrane do stylu ciuchy. Jakie nowiutkie trendy w modzie męskiej będą królowały w tym roku? Na jakie sezony wymyślili światowi dyktatorzy męskiej mody?

Moda męska
Źródło: http://pixabay.com

Niemniej jednak istnieją i prężnie funkcjonują domy mody męskiej. Moda męska jest również prezentowana na wybiegach, ale często akurat tam prezentowane są elementy odzieży raczej nietypowe i niefunkcjonalne. Moda męska jest tematem fascynującym i interesującym.

To zaskakujące, jednak realne. Nowe trendy na pewno przypadną do gustu odważnym panom. Powracają żywe kolory, zwłaszcza górnej części garderoby, np. kurtki męskie (Kurtki męskie Kurtki wiosenne).

Okres letni jest szczególnym momentem, kiedy to jest konieczność ubierania się w sposób jak najbardziej lekki. Panie wówczas zakładają sukienki i spódnice. Panowie natomiast preferują krótkie spodenki. Nierzadko jednak panowie nie pozwalają się namówić do zainwestowania w sandały i w okresie letnim zakładają zakryte buty, np. półbuty lub trampki, tenisówki (sprawdź w tym miejscu: Buty męskie Trampki i tenisówki). Tymczasem jest to bardzo niezdrowe dla stóp i może być przyczyną odparzeń przy upałach. Z kolei męski strój elegancki nie w każdej sytuacji zawiera w sobie wersję letnią.

Moda męska
Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com

Szokującą kolekcję mody męskiej na jesień/zimę 2014 zaprojektował Thom Browne. Zbiór jest fantazyjny i dość surrealistyczny. Tweedowe garnitury które są motywem przewodnim na jesień, prezentują klasyczny angielski styl. Surrealistycznymi dekoracjami kreacji podczas pokazu były pomysłowe zwierzęce maski. Na materiałach znalazły się subtelne kraty oraz szarości. Zestawienia zaprezentowane na modelach odstawały od znanych kształtów oraz standardowych proporcji.