Bądź modny!

Z dala od miejskiego zgiełku, czyli metoda na czynny odpoczynek

Sporty wodne
Istnieją ludzie, którzy nie są w stanie wytrzymać w jednym miejscu. Uciekają, byle jak najdalej od zgiełku miasta. Szukają miejsca z dala od ludzi, tam, gdzie mogą poczuć swego rodzaju swobodę, uciekają w miejsca spokojne, które dają coś innego niż zdobycze cywilizacji.

Tego typu miejsca, góry, puszcze, jeziora są magiczne z kilku powodów osoby, które często tam jeżdżą potrafią powiedzieć dokładnie, czemu tak jest… Oddajmy im głos.

To zaczęło się w dzieciństwie. Wypady z rodzicami w góry to było wielkie wydarzenie, które powtarzało się zdecydowanie częściej niż Boże Narodzenie. Jeździliśmy w góry prawie zawsze wtedy, kiedy

Widok na góry
Autor: Viaggio Routard
Źródło: http://www.flickr.com

tylko był wolny czas. Soboty i niedziele, święta, wolne terminy, z których można było skorzystać, to wszystko staraliśmy się spożytkować najlepiej jak się da.

Pamiętam, iż dostałem wtedy książkę czy poradnik o wspinaczce i turystyce górskiej (wspinaczka i turystyka górska poradniki, książki). Miałem kilka innych sportowych poradników, ale pamiętna książka to była zupełna nowość. Alpinizm to było na początku dla mnie coś niewyobrażalnego, ale doskonale zrozumiałem przesłanie. Obecnie jeżdżę w góry jako

Wyścig rowerowy
Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com

podróżnik, lecz także jako wspinacz. W górach odnajduję z jednej strony spokój i ciszę, z kolejnej zaś sprawdzam swoją moc i motywację do osiągania kolejnych górskich wyzwań.

Moja przygoda (podręczniki na temat sportu) rozpoczęła się na dobre trochę później. Dzieciństwo spędziłam mieszkając w dużym mieście, od zawsze natomiast gnało mnie gdzieś poza miasto. Już jako mała dziewczynka odczuwałam większy związek z prowincją niż z miastem. Utwierdziłam się w tym przekonaniu będąc kilka razy przerwę w szkole u babci. Ciągnęło mnie w to miejsce, ale własne marzenia osiedlenia się w takim miejscu spełnić mogłam już w dorosłym życiu.

Osiedliłam się niedaleko jeziora i zaczęłam z ciekawości czytać książki i poradniki o żeglarstwie. Chciałam coraz więcej czasu spędzać na wodzie, a teraz nie wyobrażam sobie życia bez zbiorników wodnych, po których można żeglować do woli.

Jak widać, Istnieją osoby, dla których takie miejsca, gdzie cywilizacja zagląda rzadko i odświętnie mają niezwykłąmoc, siłę, która napędza ich do życia zgodnego z pasją, do rozwijania swoich zainteresowań ale także, do bycia szczęśliwym. A przecież wszyscy do tego dążymy!