Bądź modny!

Wakacje i nietypowy czas

wakacje
I znów wakacje, wydaje się myśleć jeden i drugi uczeń z końcem roku szkolnego. Czym by się tu zająć, to pytanie słyszymy nieczęsto, ale jednak i ono się pojawia. Myślenie każdego człowieka nie jest aż tak oczywiste, nie można założyć, iż absolutnie wszyscy się radują, bo są wakacje. Są jednostki, które wiecznie szukają swojego miejsca, dobiega końca rok szkolny, otwierają się nowe wizje, ale wciąż brakuje impulsu do nowych inicjatyw. Co zrobić?

siatka
Autor: adidas
Źródło: adidas
Jasne jest, iż zapełnimy czymś czas, gdyż przecież każdy robi jakieś spotkania, jeden organizuje ognisko, drugi zaprasza na „domówkę”, bo rodziców nie ma w domu, jest jeszcze zaległa impreza, która miała się już odbyć podczas roku szkolnego. Ogólnie, każdego dnia jest jakiś pomysł bo i dni są długie, nie musimy wcześnie wstawać, to i można więcej. Istnieją jednak ludzie, których nie satysfakcjonują takie rozrywki i chcą czegoś więcej, pragną zdobyć jakąś umiejętność, jeśli jest kiedy, są wakacje, to jest to fizycznie możliwe.

Wybór często pada na sferę sportową, także przyszły sportowiec zaczyna zaczytywać się książkami sportowymi. Możliwośći jednak jest tak dużo, a każda z nichprzeznaczona dla ludzi o konkretnych predyspozycjach, iż można się w tym pogubić. Jeśli masz znajomych, którzy też myślą na poważnie o sporcie w wakacje pomyśl o intereującej was wszystkich grze zespołowej.

Może to być dajmy na to siatkówka. Poznaj poradniki i książki o siatkówce (poradniki dla siatkarzy), poznaj reguły gry, a później często graj, gdyż praktyka czyni mistrza. A może jednak

siatka
Autor: Mikel Garcia Idiakez
Źródło: http://www.flickr.com

chcesz sam zdobywać wysokie góry i pobijać rekordy. W takim razie wybór potencjalnego celu masz spory. Może zacząć edukować się w zakresie sportów wodnych, poczytaj sportowe książki, a jeżeli bardziej pewnie czujesz się na stałym gruncie to co powiesz na tenis ziemny? W zależności od tego, jaki masz charakter możesz uczęszczać na lekcje jakiejś sztuki walki, spróbować swoich sił w zapasach i boksie. A może preferujesz coś całkowicie angażującego twoje szare komórki? Szachy?

Nie ma znaczenia co wybierzesz, pamiętaj, że najważniejsze są chęci, lecz nie te, które pozostają tylko w twojej głowie, nigdy niezrealizowane, najbardziej prawdziwe są bowiem te wprowadzane w czyn.