Bądź modny!

Ustronie Morskie – miejsce na wymarzone wczasy

Łódź rybacka, Ustronie Morskie
Ustronie Morskie to letnisko nadmorskie położone 13 km na wschód od Kołobrzegu. Miasteczko położone jest nadzwyczaj malowniczo – jego zabudowa rozpościerają się na przestrzeni 3,5 km, wzdłuż linii klifu, który pochyło mknie ku piaszczystej i szerokiej plaży. Ongiś skromna osada rybacka w dzisiejszych czasach jest kurortem, do którego żeby spędzić wczasy nad Bałtykiem przybywa kilka tysięcy wczasowiczów.

ruszajwpolske.pl/miasta/ustronie_morskie/noclegi/123,index.html
Autor: Fons Heijnsbroek
Źródło: http://www.flickr.com
Zabudowa miasta jest w sumie kameralna – niewielkie domki znakomicie komponują się tutaj z otaczającą przyrodą. W trakcie przechadzek po Ustroniu Morskim powinno się zaglądnąć do tutejszego kościoła, wybudowanego w stylu neogotyckim w tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątym roku. W jego wnętrzu nie można przeoczyć sklepienia wykonanego z desek, które naśladuje burty łodzi rybackiej i rewelacyjnie rzeźbionej drogi krzyżowej. W Ustroniu Morskim nadal uchowało się wiele miejsc, gdzie można wczuć się w atmosferę czasów przedwojennych. Aż 65 tutejszych obiektów jest pod opieką konserwatora. Ustronie Morskie to również ośrodek uzdrowiskowy – mieści się tutaj park zdrojowy i zakład kąpielowy.

Plaża w Ustroniu Morskim jest niezwykle urocza – rewelacyjnie współgrają tutaj ze sobą błękit morza Bałtyckiego, rozległy pas piaszczystej plaży i górujący nad nimi klif. Należy ona do jednych z najbardziej czystych i najlepiej strzeżonych plaż na polskim wybrzeżu. Ogromnym walorem jest też tutejszy klimat. Ocenia się, iż panujące tu średnie nasłonecznienie należy do największych w naszym kraju. Poza tym w powietrzu znajduje się aerozol morski, wykazujący uzdrawiający wpływ na górne drogi oddechowe. Aerozol unosi się do dwustu- trzystu metrów od brzegu morza, a największe jego stężenie notuje się w trakcie wietrznej pogody, szczególnie jesienią i zimą, w związku z tym z tutejszego pozytywnego bioklimatu można korzystać przez cały rok. Ogromną atrakcją tego odcinka wybrzeża jest też molo spacerowe, które wcina się w morze na długość stu metrów. Znajduje się tutaj też przystań rybacka, gdzie można obserwować wielobarwne kutry wracające z porannych połowów i nabyć świeżutką rybę bezpośrednio z ich pokładu.

Podczas wypoczynku w Ustroniu Morskim powinno się odwiedzić największe atrakcje pobliskiej okolicy. Na szczególną uwagę zasługuje Kościółek w Rusowie, który jest jedną z najstarszych świątyń chrześcijańskich na Pomorzu. Kościół, którego wiek datuje się na około 600 lat jest uważany za pomnik średniowiecznej architektury sakralnej. Do innych atrakcyjnych i blisko znajdujących się miejsc należy Kołobrzeg z licznymi atrakcjami, latarnia morska w Gąskach i Aeroklub Bałtycki na lotnisku w Bagiczu. Warto też udać się do pobliskiego Malechowa, gdzie mieści się ośrodek jeździecki Erania obejmujący krytą ujeżdżalnię, dwa parkury oraz 50-hektarowy teren, gdzie można całkowicie korzystać z uroków jazdy konnej. Sprawdź więcej informacji www.ruszajwpolske.pl/noclegi/ustronie_morskie/domki_letniskowe/c,123,1,1,index.html/.

Przez Ustronie Morskie przebiega czerwony Międzynarodowy Szlak Pieszy – E-9. Stanowi on część europejskiego szlaku znad Atlantyku (z Brest we Francji) do Braniewa w Polsce. Na pieszą wędrówkę z Ustronia Morskiego można wybrać się w dwóch kierunkach: do Gąsek i Kołobrzegu. Nadzwyczaj atrakcyjny jest także szlak zielony o długości dwudziestu trzech kilometrów wiodący przez Kukinkę, Kukinię, Rusowo, Gwizd i Wieniotowo. Dla sympatyków dwóch kółek przygotowano Niebieski szlak rowerowy o długości 31 km prowadzący do dwóch najstarszych dębów w Polsce – „Bolesława” (800 lat) i „Warcisława” (640 lat).

***Kompletną ofertę na wakacje dwa tysiące czternaście w Ustroniu Morskim można odnaleźć w serwisie Ruszajwpolske.pl albo klikając na niżej umieszczone linki:- noclegi Ustronie Morskie- domki Ustronie Morskie- pensjonaty Ustronie Morskie- wakacje 2014