Bądź modny!

Użycie laserów w medycynie estetycznej – jakie rzeczy powinno się wiedzieć, co jest ważne?

Dermabrazja laserowa
Lasery są użytkowane powszechnie, też w medycynie estetycznej. Wykorzystywane są zarówno w zaciszu domowym, jak i w gabinetach kosmetycznych czy klinikach. Na początku należy wspomnieć o urządzeniu, jakim jest laser Nd Yag. Ma on zastosowanie do zamykania naczynek, które pojawiły się w związku z różnymi przyczynami. Można go wykorzystywać w przypadku wszystkich części.

żylaki
Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR
Z reguły laser Nd Yag jest używany do zamykania naczynek zlokalizowanych na policzkach, dekolcie, płatkach nosa. Dzięki efektywności działania urządzenia do salonów kosmetycznych można pozbyć się popękanych naczynek, niewielkich naczyń żylakowatych, a też niewielkich żylaków. Rzecz jasna, im płyciej pęknięte naczynie się znajduje oraz im mniejszych jest rozmiarów, tym z większą łatwością można się go pozbyć. Z reguły zabieg musi być powtarzany, by uzyskać zamierzone rezultaty. Laser diodowy, jeżeli chodzi o maszyny przeznaczone do salonów kosmetycznych czy klinik proponujących zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Wykorzystuje się go do zabiegu fotodepilacji. Jest to zabieg, który ma na celu na zawsze pozbycie się cebulek włosowych. By był w pełni skuteczny kurację trzeba wykonywać kilka razy. Należy nakreślić, że raczej nie jest to zabieg bolesny. Odczucia, wywoływane przez laser diodowy, mogą być wzmożone w przypadku osób wyjątkowo delikatnych na ból, a także podczas robienia zabiegu w miejscach, w których skóra jest delikatniejsza. Bardzo dużo zależy od od granicy tolerancji odczuć bólowych. Bądź co bądź, nie jest to ból, którego nie da się wytrzymać i na pewno fotodepilacja jest zabiegiem dużo przystępniejszym w tej materii niż depilacja woskiem.

depilacja
Autor: Elite
Źródło: Elite
Przed kuracją nie należy się opalać, warto także ogolić włosy przed zastosowaniem lasera – . Wyrywanie włosów w ciągu 4 tygodni przed fotodepilacją nie jest polecane. Po wykonaniu zabiegu może wystąpić chwilowe zaczerwienienie, zgrubienia. Praktyczne okażą się na pewno zimne okłady oraz ograniczanie stosowania dezodorantów. Należy przez pewien czas rezygnować z mocnego makijażu oraz stosować krem z filtrem.