Bądź modny!

W co się ubrać na specjalne okazje??

Ogromny wpływ na to, co jest modne w kraju, mają zwyczaje obserwowane w państwach zachodnich. Szczególnie mowa tu o Stanach Zjednoczonych. Z tego kraju na przykład przeniosła się moda na charakterystyczne czapki z daszkiem i wiele tego rodzaju elementów. Na chwilę obecną niezwykle często można zobaczyć na polskich ulicach młodych mężczyzn z postawioną grzywką i czapką z daszkiem nałożoną na czubek głowy. Na modę ogromny wpływ mają również filmy oraz to, co noszą znani ludzie.

kobieta w sukience
Autor: Chareze Stamatelaky
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie bardzo chętnie odwiedzane są sieciowe sklepy odzieżowe, tak polskie, jak i pochodzące z innych krajów. Jeżeli chodzi o modę dla kobiet, od jakiegoś czasu dominują spodnie o zwężanych nogawkach jak również legginsy. Te ostatnie nagminnie pojawiają się w różnorodnych wersjach wzorzystych. Napiszmy jeszcze o tak gustownych dodatkach, jak portfele na łańcuszku (przykłady możesz sprawdzić tu: portfele na łańcuszku w serwisie Rzecz, która każda pani ma w torebce, a za sprawą małego łańcuszka stanie się przy okazji bardzo elegancka.

Na duże wyjścia warto wybierać sukienki (Suknie i sukienki Pier One – Wszystko jednak zależy od rodzaju uroczystości, na którą się wybieramy. Jeśli jest to Sylwester, to cekiny będą zdecydowanie na miejscu. Jeśli jednak wybieramy się na świąteczne przyjęcie do biura, to korzystniej odpuścić sobie taką ekstrawagancję na rzecz czegoś bardziej stonowanego.

Pamiętajmy o znaczeniu kolorów w modzie. Pewne kolory są ze względu na tradycje niezbyt mile widziane. Wybierając się na uroczystość zaślubin lepiej dać sobie spokój z czarną sukienką i zdecydować się na jaśniejsze kolory. Przez długi czas granatowe sukienki kojarzyły się jedynie ze szkołą. Dzisiaj jednakże mundurki nie są już modne albo są dostosowywane do młodzieżowych preferencji. Należy jednak przyznać, że granat jest bardzo elegancki i świetnie sprawdzi się w sferze zawodowej. Jeżeli dodatkowo dopasujemy interesujące dodatki w innych kolorach, można stworzyć niezwykle ciekawą stylizację.