Bądź modny!

W czym do sypialni, czyli z jakiego powodu tak rzadko zamawiamy piżamy, a nawet z niechęcią je wkładamy

Piżama
Tygodniki dla elegantek po trzydziestce pełne są porad dotyczących modnego wyglądu, czyli stosownego doboru strojów, tak żeby były one idealnie dopasowane do danego typu sylwetki, jak również w znaczącym stopniu nie odstawały od obowiązujących trendów. Stylistki nie zapominają też o dodatkach: obuwiu, plecaczkach czy klipsach i koralach.

piżamy dla facetów
Relatywnie mało uwagi obecnie poświęca się piżamom, zatem spróbujmy nieco uzupełnić tę lukę i nasze konstatacje skupmy na tych częściach garderoby. Wspomniane milczenie można częściowo wytłumaczyć tym, że piżamy męskie albo damskie w ogóle nie bywają odzieniem, w którym mogą nas widzieć inni. Nawet jeśli panie domu planują podać pierwsze śniadanie z ledwie co zerwanym pomidorem, to do własnego ogródka wychodzą w szlafroku albo po prostu zakładają swoje codzienne ciuchy. Tak już upowszechniło się w naszej kulturze, ze piżama damska (zobacz także piżama damska) bywa praktycznie jednie ubraniem do alkowy. Wspomniana reguła pomału znajduje zastosowanie również w stosunku do naszych dzieciaków – .

O piżamach bardzo często damy myślą dopiero wtedy, kiedy dostają skierowanie do szpitala powiatowego. Nawet trzydniowy pobyt w tym miejscu bywa związany wręcz z koniecznością zakupu nowiuteńkie garderoby, gdyż chyba żadna elegantka nie będzie zamierzała pokazać się obcym w nawet trochę podniszczonej koszuli nocnej. A pośród tych najzwyklejszych piżam odszukamy również modele do celów specjalnych. Do takiej grupy na pewno zaliczyć z całą odpowiedzialnością można piżamy dla mam karmiących piersią z charakterystycznie zapinaną górną częścią.

Małżonki świetnie znają niechęć życiowych partnerów do różnego typu piżam – tylko bardzo mała część reprezentantów męskiej części populacji wkłada taką garderobę. Przyczyn jest parę, a każdy z panów miałby do przedstawienia swoje uzasadnienie. Jednym z wyjaśnień jest wygoda spania w bieliźnie lub zwyczajnej koszulce – szczególnie w trakcie wakacyjnych upałów każda dodatkowa warstwa odzienia może w skuteczny sposób zakłócić smaczny sen.

Dlatego piżamy męskie nie zawsze okażą się rewelacyjnym pomysłem na upominek, a zanim zamówi się dany wzór, to warto zapytać o rozmiar, ponieważ w przeciwnym przypadku taka garderoba prawie na pewno trafi na samo dno szafy albo po prostu zostanie następnym upominkiem, tylko dla innej osoby.