Bądź modny!

Jak najskuteczniej pozbyć się trądziku i cieszyć się piękną skórą?

Leczenie trądziku
Uciążliwy trądzik jest wyjątkowo nieprzyjemnym utrapieniem. Nie tylko spędza sen z powiek nastolatkom, ale też powoduje szpecące blizny. W jaki sposób możemy się pozbyć tego problemu już na zawsze? Leczenie trądziku to długi proces, ale szczęśliwie nie misja skazana na niepowodzenie. Najlepiej jednak nie poddawać naskórka eksperymentom, a bez zwłoki wybrać się na wizytę do lekarza specjalisty.

więcej dowiesz sie tutaj
Autor: Boudewijn Berends
Źródło: http://www.flickr.com
Wbrew obiegowej opinii trądzik dotyka nie tylko nastolatki. Coraz więcej dorosłych osób narzeka na tę chorobę. Walka z trądzikiem jest w takim przypadku o tyle wymagająca, że nie znamy jego przyczyny. Dermatolodzy przekonują, że przyczyną mogą być predyspozycje genetyczne, ciągły stres albo (ciąg dalszy tego materiału- www.plecaki.com.pl) zażywanie niektórych lekarstw. Jeśli wypatrzymy na swojej skórze początkowe symptomy trądziku, nie powinniśmy czekać z wizytą u dermatologa.

Późniejsze rozpoczęcie leczenia może wywołać nieestetyczne blizny. Wczesna forma trądziku przejawia się występowaniem białym plam na buzi, dekolcie oraz ramionach. Wypukłe czerwonawe grudki albo ropne guzki to niestety zaawansowany etap choroby. Leczenie trądziku to okres, który wymaga dużych pokładów cierpliwości, bo efekty przychodzą dopiero po kilku miesiącach. Zależnie od formy schorzenia, dermatolog może zapisać nakładanie maści lub kremów z kompleksem witamin albo – zobacz antybiotyki zażywane doustnie.

Tradycyjne leczenie trądziku może wesprzeć również zestaw zabiegów, np. specjalne peelingi. Co bardzo ważne, zmian na skórze nie możemy wyciskać! Mogłoby to spowodować pojawienie się nowych krostek albo nieestetycznych blizn. Co jednak zrobić, kiedy się już pojawią? Najlepszą metodą ich likwidacji jest resurfacing.

Polega na laserowym wygładzeniu naskórka twarzy przez likwidację blizn potrądzikowych i zabiegach chirurgicznych. Resurfacing to także znakomity zabieg odmładzający dla skóry – likwiduje zmarszczki, plamki i likwiduje problem nieestetycznej obwisłej skóry. Po zabiegu pacjentka musi odpoczywać parę dni w domu, ale otrzymany rezultat to wynagradza. Skóra jest jędrna i gładka, znikają brzydkie blizny. Resurfacing przeprowadzany jest w wielu polskich klinikach chirurgii plastycznej.