Bądź modny!

W jaki sposób ochronić włosy przed niszczeniem się z powodu stylizacji?

wella maska do włosów
Każda kobieta pragnie mieć piękną fryzurę. Niezależnie od tego czy mamy włosy długie czy krótkie, proste czy kręcone, jasne czy ciemne – chcemy wyglądać fantastycznie. włosy mówią wiele o osobie. Jeśli są zdrowe, wypielęgnowane i ułożone natychmiast jesteśmy lepiej postrzegane. Podstawą wszelkich zabiegów są dopasowane do problemu włosów.

Jeśli masz łupież, to bezwzględnie zacznij stosować szampon na łupież.

wella maska do włosów
Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Zniszczone, nijako ostrzyżone – psują nam wizerunek i nastrój. Powinnyśmy podarować im moment rankiem, by wyglądały pięknie przez cały dzień.

Pokutują dalej mity, że stylizacja niszczy włosy. Wyjątkowo mocno trzyma się to przeświadczenie gdy idzie o prostownice do włosów. Nic bardziej błędnego – w najwyższym stopniu szkodzi włosom pozostawienie ich samym sobie. Promieniowanie UV, zanieczyszczenia w powietrzu, niedostatek odżywek – oto prawdziwi wrogowie. Nowoczesne prostownice mają chroniące włos powłoki, opcję regulacji temperatury, a dodatkowo znaleźć kupić można mnóstwo kosmetyków ochraniających włosy w czasie układania na gorąco.

A zmiany koloru? Też wcale nie musi włosów niszczyć. Przede wszystkim zdecydujmy się na dobrą markę. Na przykład firma farba Londa produkuje od długiego czasu, są znane i rekomendowane przez kobiety.

Do stylizacji włosów należy także wykorzystywać kosmetyki sprawdzonych marek – jak choćby Kemon. Stosujmy je jednak z umiarem. Zwykle wystarczy nałożenie odrobiny pianki do układania włosów, by fryzura przez długie godziny pozostała w nienaruszonym stanie. Naturalnie, najlepiej by było nie używać w ogóle suszarki do włósów, ale bardzo nieliczne kobiety mają włosy, które samoistnie układają się wspaniale. Zwracajmy jednak uwagę na to, by suszyć włosy strumieniem chłodnego powietrza. Owszem, zajmie to chwilę więcej, ale warto poświęcić tych kilka minut dla zdrowia włosów.

Kiedy już wypracujemy fryzurę należy ją utrwalić. Tu z pomocą przychodzi nam. To naturalnie już nie ten środek, który wykorzystywały nasze mamy i babcie, a który z włosów robił sztywny kokon. Nowoczesne lakiery nie sklejają włosów, a sprawiają, że są sprężyste, miękkie i trzymają kształt.

Piękne włosy to najlepsza ozdoba, dlatego warto dbać o to, by były zdrowe i ładnie ułożone.