Bądź modny!

W jedności ze światem

joga
We współczesnych czasach człowiek jest ciągle zestresowany. Ciągle musi za czymś gonić, jeśli nie chce pozostać w tyle. Stres i wyczerpanie odbijają się na naszym zdrowiu i samopoczuciu, co z kolei powoduje stres i tak koło się zamyka. Nic zatem dziwnego, że poszukujemy przeróżnych rozwiązań na to, by się uspokoić i odprężyć. Jednym z rozwiązań jest joga Wrocław, Gdańsk, Warszawa to nie jedyne miasta, gdzie jej popularność z każdym rokiem mocno wzrasta.

joga
Autor: Amy
Źródło: http://www.flickr.com
Dlaczego ludzie uprawiają jogę? W czym ona pomaga? Istotne jest zwłaszcza to, że ćwiczenia jogi skutecznie uodparnia organizm tak samo pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Ćwiczenia jakie się w jodze wykonuje doskonale poprawiają krążenie, a tym samym mają zbawienny wpływ na cały organizm. Nie bez znaczenia jest również oczywiście rozciąganie mięśni, dzięki któremu organizm skutecznie się odpręża.

Jednakże ćwicząc asany nie wzmacniamy jedynie kondycji fizycznej i odporności – przede wszystkim uwalniamy organizm od stresu i napięcia. Joga ma dobry wpływ na układ nerwowy – asany uspokajają i pozwalają osiągnąć równowagę. Człowiek odpręża się, uwalnia od nieprzyjemnych emocji i przede wszystkim wewnętrznie wycisza. Kontrola nad swoim ciałem i fachowe opanowanie technik relaksacyjnych to podstawowy krok do uzyskania oczekiwanych efektów.

joga
Autor: Rio
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o jogę bardzo ważna jest koncentracja – z jednej strony jest ona konieczna, jeżeli chcemy uzyskać pozytywne efekty, z drugiej zaś jest w jodze wzmacniana co przyczynia się do tego, że proces odnowienia może trwać nieustannie. Finalnym efektem jogi jest nie tylko skupienie, dobry nastrój i relaks, lecz także niezwykle istotne – jeżeli nie najważniejsze – poczucie jedności ze światem i innymi ludzi. Ćwiczenia w jodze to błogosławieństwo dla duszy i ciała, gdyż zespalają nas z otoczeniem, rozumiemy je i mamy wrażenie, że i ono rozumie nas. Harmonia ze światem jest niezwykle istotna, niemniej aby była możliwa trzeba przede wszystkim być zgodnym z samym sobą.

Wydaje się, że stres i zmęczenie w aktualnym świecie są nieuniknione, jednak pewne jest, że możemy nad nimi skutecznie panować. Nie jest to bez wątpienia łatwe zadanie i wymaga od nas wysiłku – chociaż może nie tyle wysiłku, co przede wszystkim zaangażowania.