Bądź modny!

Gdzie najlepiej pojechać na wczasy w Polsce

morze
Zbliża się lato i warto zastanowić się nad tym, dokąd się udamy na wymarzony coroczny odpoczynek. Polska jest krajem, gdzie pogoda nawet w środku lata potrafi płatać nam figle. Potrafi być latem bardzo gorąco, bez dnia deszczu, potrafi też być chłodno i padać przez dwa tygodnie. Decydując się na wakacje w Polsce warto wybrać takie miejsce, które umożliwi nam wypoczynek w sytuacji zarówno upałów, jak i w sytuacji burz i deszczów.

Niechorze
Autor: fenek young
Źródło: http://www.flickr.com
Nasza ojczyzna to kraj interesujący pod względem turystyki, mamy tutaj możliwość organizować sobie wolny czas zarówno w górach, gdzie będziemy mogli spędzać wolny czas w nieco bardziej aktywny sposób oraz mamy też możliwość wyjazdu nad morze lub nad jezioro, gdzie poza spacerami będziemy mogli wypoczywać leżąc na plaży albo pływając kajakiem.

Przykładem miejscowości, jakie na pewno należy wziąć pod uwagę podczas planowania wakacyjnych wycieczek jest Ustka. Jest to malowniczo położona nadmorska miejscowość położona niedaleko Słupska. Mamy tutaj możliwość wypoczywać głównie na plaży, opalać się i kąpać w morzu. Poza tym w okolicy jest dużo terenów zielonych, gdzie można godzinami spacerować lub też jeździć rowerem.

W czasie złej pogody możemy z kolei udać się na masaż lub inny zabieg na ciało. Miasteczka podobne do Ustaki są dość mocno odwiedzane przez turystów w okresie wakacji i na pewno należą do takich miejsc, do których jeździć powinny w głównej mierze takie osoby, którym nie przeszkadza tłok. Na plaży jest bardzo tłoczno, podobnie na ulicach i deptakach.

morze
Autor: eutrophication&hypoxia
Źródło: http://www.flickr.com

Z drugiej jednak strony dzięki temu mamy tutaj dużą konkurencję wśród hoteli i kempingów. Dzięki temu mamy możliwość wybrać miejsce, które najbardziej nam będzie odpowiadać. W większych miastach możemy też liczyć na możliwość zakupu świeżych ryb prosto z połowu. Na deptaku w Ustce ponadto znajduje się wiele restauracji, w których serwuje się świeże ryby.

Inną opcją dla osób, które wolą trochę mniej zaludnione miejscowości może być Niechorze. Jest to o wiele mniejsza, jednak wciąż niezwykle popularna miejscowość nad morzem. Tutaj w sezonie także znajdziemy wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak dorosłych. Na pewno znajdziemy tutaj dużo miejsca na spacery oraz wypoczynek na plaży.