Bądź modny!

W jakim miejscu można najrozsądniej spędzić wakacyjne dni z dzieckiem?

Jak odzyskać formę po ciąży?
Małe dzieci nie są zbyt wymagającymi turystami, jeśli chodzi o wybór celu podróży. Czasami wystarczy nawet wyjazd do lasu lub nad jezioro. Trochę świeżego powietrza i bezpieczne miejsce do zabawy gwarantują udaną pierwszą wycieczkę z naszym smykiem. Malowniczych miejsc w naszym kraju nie brakuje. Polska na weekend to często znacznie ciekawszy pomysł, niż kosztowna podróż za granicę.

Zabawka dla niemowlaka
Autor: Liz
Źródło: http://www.flickr.com

Wspólne podróże uczą dzieci cieszyć się światem. Maluchy, podobnie jak my, mogą odpocząć od zgiełku miasta, spędzić miło czas na łonie natury. Weekendowa eskapada buduje więzi rodzinne i sprzyja przełamaniu codziennej rutyny. Małe dziecko również uczy się, że świat to warte poznania miejsce, a więc warto uczyć się chodzić, aby je lepiej poznać. Aby jednak wyjazd przebiegł zgodnie z planem i pozostawił miłe wspomnienia, powinno się do niego solidnie przygotować.

Podróżowanie z kilkumiesięcznym dzieckiem wcale nie jest trudne. Maluch w wieku od 3 do 6 miesięcy to najmniej kłopotliwy towarzysz podróży. Równie dobrze możesz z nim przechadzać się po lesie czy zwiedzać miasto. Można więc wybrać się do Poznania na wycieczkę lub polecieć do Londynu, ponieważ za przelot małego dziecka nic nie zapłacimy. Warto mieć na uwadze, że jeśli czeka nas parę godzin jazdy autem, należy wyjechać późnym wieczorem. W przypadku krótszej wycieczki, wyjazd w porze drzemki malca będzie najlepszym rozwiązaniem.W tasie powinno się robić częściej przerwy, najlepiej co 2-3 godziny. Wtenczas można nakarmić niemowlaka oraz przewinąć go.

Noclegi w całej Polsce można zarezerwować na każdym serwisie, który dysponuje odpowiednią bazą noclegową (wiele ofert). Wybrane serwisy często oferują też atrakcyjne promocje, warto więc poszukać dobrej oferty z większym wyprzedzeniem. Niekiedy przed wyjazdem trzeba zapatrzeć się w dodatkowe akcesoria do przenoszenia naszego małego podróżnika. Zwłaszcza na terenach górskich nie wszędzie da się dojechać wózkiem. Wówczas można nabyć nosidełko lub chustę. Oprócz świeżego jedzenia i picia, warto jest mieć zawsze przy sobie podręczny zestaw wycieczkowy w postaci kremu przeciwsłonecznego, chusteczek nawilżających, żelu dla dzieci przeciw ukąszeniom owadów. Pamiętajmy, że podróżowanie z dzieckiem to nie tylko duża odpowiedzialność, ale też wiele radości.