Bądź modny!

W Polsce stale wzrasta popularność aktywności fizycznej

ćwiczący zawodnik
Obecnie zderzają się dwie odmienne tendencje. Z jednej strony alarmująco wzrasta ilość osób skrajnie otyłych, co zagraża ich zdrowiu, a w najcięższych przypadkach także życiu. Jednocześnie, panuje obecnie moda na aktywność fizyczną – dużo osób stara się ćwiczyć i odpowiednio odżywiać. Naturalnie, drugi trend jest bardzo wskazany, zwłaszcza aktualnie, kiedy osoby otyłe stają się wielkim obciążeniem dla służby zdrowia. Jednym z najbardziej powszechnych rodzajów sportów jest bieganie.

siłownia
Autor: Health Gauge
Źródło: http://www.flickr.com

Dlaczego? Głównie przez wzgląd na fakt, że nie potrzebuje się dużej wiedzy ani kosztownego sprzętu. Biegać można wszędzie, o jakiejkolwiek porze. Należy wyłącznie zaopatrzyć się w wygodne buty. Jest to bez wątpienia jedna z najtańszych aktywności, ponieważ nie ma potrzeby opłacania karnetu na siłownie bądź treningów z trenerem. Bieganie dodatkowo daje szansę na odstresowanie się i pozbycie negatywnych emocji. Promocja biegania jest obecnie bardzo zakrojona na szeroką skalę, a ilość osób, które startują w maratonach z roku na rok jest dużo większa.
Wiele osób, szczególnie kobiet, decyduje się też na „treningi dywanowe”. Można je wykonywać dzięki filmikom zamieszczanym w internecie bądź dzięki płytom DVD. W Polsce w tym względzie już od długiego czasu rządzi Ewa Chodakowska, dziś jedna z najbardziej popularnych trenerek Polek. Takie treningi są elastyczne, ponieważ można je robić o dowolnej porze.

Na dodatek, także nie generują dodatkowych kosztów – trzeba wyposażyć się tylko w strój sportowy i można zaczynać ćwiczenia. Jest to znakomita alternatywa dla osób, które w sąsiedztwie nie posiadają siłowni albo jakiegokolwiek klubu fitness, mają skromne środki i czas bądź zwyczajnie nie chcą opuszczać domu. Znacznym zainteresowaniem odznacza się także kulturystyka (ciekawa kulturystyka). W zawodach uczestniczą nie tylko mężczyźni, ale także kobiety. Takie ćwiczenia jednakże wymagają dużych podkładów samodyscypliny, ponieważ należy stosować się do wskazówek trenera, codziennie poświęcać sporo czasu na pracę na siłowni i dostosować własny jadłospis do dużych wymagań. Coraz częściej organizowane są zawody kulturystyczne, wziąć udział w nich mogą tak samo osoby z imponującą muskulaturą, jak także ćwiczący, którzy są mniej wyrzeźbieni.