Bądź modny!

Wakacje tylko dla ciekawych świata

wyprawy turystyczne
Niektórzy nie mają z tym problemu. udają się do biura podróży, wertują katalog, rozmawiają z pracownikiem takiego biura, zapytują o all inclusive i inne udogodnienia, a później wyjeżdżają do ciepłych krajów. Co innego niespokojne duchy, ci, którym nie odpowiada skrojona dla nich wycieczka.

wyprawy turystyczne
Autor: Scrubhiker (USCdyer)
Źródło: http://www.flickr.com
Oni chcieliby odkrywać nieznane szlaki zmierzać przed siebie, jak koty, nie oglądać się na wycieczkę grupową i wyznaczone o jednej porze posiłki. Chcieliby spać pod namiotem, może w samochodzie, na dziko, czasami w jakimś hostelu, bez wcześniejszego planu byleby była przygoda.

Takich ludzi nie interesuje wynajem drogich noclegów w hotelu, w które wliczone jest jakiś wygórowany podatek od wynajmu i inne dodatkowe koszty (dowiedz się więcej). Oni muszą czuć się wolni, nieograniczeni takimi przeszkodami. A możliwości mają dużo, wszystko jednak zależy, jakim potencjałem, usposobieniem – i co najważniejsze – jaką odwagą dysponuje ów turysta.

Mapa i kompas
Autor: hisks
Źródło: http://www.sxc.hu

Ci, którzy mają odwagę wybiorą się w wyprawę dookoła świata na rowerze… No dobra, nawet nie dookoła świata, lecz dajmy na to znajdą jakąś arcyciekawą trasę w Europie. Można się też wybrać w taką wycieczkę po Polsce, dajmy na to, ze wschodu na zachód lub na odwrót. Niewątpliwie, chęci nie wystarczą. Trzeba to jednak dobrze ułożyć w całość, a jednocześnie lubić taki sposób zwiedzania – gdyż jazda na rowerze to piękne widoki, lecz też ogromny wysiłek. Dla ludzi jednak, którzy nie garną się do konwencjonalnych wycieczek, takie zwiedzanie świata z wysokości siodełka roweru wydaje się być doskonałym wypoczynkiem. W danej chwili po świecie na jednośladach podróżują nasi krajanie, niektórzy z nich są już na szlaku bardzo długo. Postanowili, że objadą cały glob i realizują tę pasję z wytrwałością i niespożytkowaną energią.

Dla jeszcze odważniejszych można zaproponować wypad w jakieś wysokie, dzikie góry. Noclegi tylko od czasu do czasu w schronisku, ale większość nocy spędzonych pod namiotem lub pod gołym niebem. Można pokusić się o przeżycie survivalowej przygody, podczas, której będziemy musieli sobie radzić z wieloma niedogodnościami losu. Naszym głównym wrogiem będzie przyroda, jej humory, zaskakujące spotkania z dzikimi zwierzętami i zmiany pogody, które mogą być niebezpieczne a nawet zagrażające życiu lub zdrowiu. Na takim wyjeździe najważniejsze to umieć sprostać każdej sytuacji. Trzeba wiedzieć, że nie każdy z nas ma predyspozycje do spędzania wolnego czasu w ten sposób. Trzeba umieć mierzyć siły na zamiary, aby nasza upragniona podróż nie była dla nas źródłem niemiłych wspomnień.