Bądź modny!

Kanary – jaką wyspę odwiedzić w trakcie urlopu?

morze
Wakacje na Wyspach Kanaryjskich to świetny pomysł. Dziś sporo agencji podróży ma w ofercie wyprawy na ten piękny archipelag, zatem nie jest ciężko się tam dostać. Wysepki są częścią kraju Cervantesa i znajdują się przy brzegu Afryki. W archipelagu leży siedem większych wysp. W poniższym artykule omówimy cztery z nich. Należy wiedzieć, że każda charakteryzuje się innymi atrakcjami, które przyciągają wczasowiczów, z tego powodu rozsądnie jest dowiedzieć się o nich nieco więcej. Zapraszamy do zapoznania się z przewodnikiem.

wakacje w Chorwacji
Autor: btristan
Źródło: http://www.flickr.com

Największą kilometrami i populacją wyspą archipelagu jest Teneryfa, często obierany cel podróży wczasowych. Trzeba tam zobaczyć malowniczy park krajobrazowy, który leży w sąsiedztwie wulkanu Teide. Dużą atrakcją dla przyjezdnych jest również efektowne dawne miasto La Laguna. Jeśli będziesz regularnie śledził oferty firm turystycznych, możesz spotkać tanie last minute na Teneryfę.

Fuerteventura słynie oczywiście z słonecznych plaż, na których da się całymi godzinami opalać, spożywając zimne drinki. Chyba ciężko sobie wyimaginować atrakcyjniejszy wypoczynek, zgadza się? Tanie opcje lotów na tę wyspę odnajdziesz, gdy do wyszukiwarki sieciowej wkleisz sformułowanie „Fuerteventura w ofercie last minute”.

Wczasy na Gran Canaria to również trafna idea. Cechuje się specyficznym okrągłym kształtem. Znajdują się tu przecudne plaże, chętnie wybierane przez gości z całego kontynentu. Dla ciekawych świata odwiedzających Gran Canaria oferuje zabytki po kulturze dawnych mieszkańców tego rejonu oraz przepiękne wydmy. Ważną rzeczą jest to, że Gran Canaria ma parę różnych stref klimatycznych.

Jeżeli nie przepadasz za wysokimi temperaturami, postaw na urlop na Lanzarote. Obecny tam klimat charakteryzuje się niezwykłą łagodnością. Praktycznie nigdy nie jest tu chłodno, ale również upały nie występują często.Żeby namierzyć opłacalne opcje wylotów na Lanzarotę, do wyszukiwarki internetowej wklej słowa „Lanzarote last minute”.