Bądź modny!

wiele różnych przyczyn schorzeń paznokci

strój
Paznokcie zdołają sporo zakomunikować o stanie zdrowia właściciela. Zdrowe paznokcie są gładkie, lśniące i przeźroczyste, o różowawym zabarwieniu. Wspierają czubki palców rąk, oraz stóp, chronią je przed uszkodzeniem, oraz okrywają końcówki palców sprawiając, że opuszki stają się bardziej czułe na dotyk.

Schorzenia paznokci mają dużo różnych powodów.
U około 3 procent populacji występują infekcje grzybicze paznokci (kliknij odnośnik). Zamiast zastanawiać się co na grzybicę paznokci , lepiej pójść po poradę do doktora. Znane są przeróżne postaci zakażenia grzybiczego, przy czym sporo z nich jest łagodnych i bezbolesnych. Jednakże nieleczona grzybica czyni, że zarażony obszar się poszerza. Niekiedy pochłania skórę rąk i nóg, mogą się też zakazić nią domownicy.
Terapia zakażeń paznokci bywa ciężkie i może wymagać zarówno miejscowego, jak i doustnego serwowania specjalistycznych medykamentów. Na grzybicę paznokci często wykorzystuje się doustne antybiotyki o rozległym zakresie.
strój
Autor: Dekoral
Źródło: Dekoral

Braki komponentów odżywczych zdołają prowadzić do nadwyrężenia paznokci. Kruche paznokcie są wątłe i słabe, rozdwajają się, lub złuszczają. Innym elementem, jaki ma wpływ na łamliwość paznokci jest wpływ czynników zewnętrznych takich jak niektóre zabiegi kosmetyczne, czy też mycie naczyń przy zastosowaniu silnych detergentów. Na postać i wygląd paznokci (przetestuj spa -> zobaczysz) oddziaływanie ma także, niezwykle nieestetyczne obgryzanie płytki i skórek, oraz zmiana temperatury.

By paznokcie były dorodne, powinno się używać najlepsze kosmetyki. Należałoby pamiętać, że nawet najodpowiedniejsze specyfiki nie zadziałają w całości efektywnie bez właściwej diety. Zobacz też