Bądź modny!

Włosy kręcone mogą prezentować się faktycznie efektownie, jednak wymagają bardzo wzmożonej pielęgnacji

loki
Włosy kręcone mogą wyglądać rzeczywiście atrakcyjne, jednakże wymagają niezwykle wzmożonej pielęgnacji, gdyż zazwyczaj są zdecydowanie bardziej wymagające aniżeli włosy proste. Zniszczone, czesane na sucho loki zaczynają się puszyć, w ten sposób cała fryzura traci swój kształt, w związku z tym osoby, które zostały obdarzone kręconymi włosami muszą wiedzieć, w jaki sposób je pielęgnować, by wydobyć ich potencjał.

loki
Autor: Steven Santiago
Źródło: http://www.flickr.com
Co najważniejsze, warto sięgnąć po szampon do włosów kręconych (znajdź coś dla siebie). Generalnie, wskazane jest decydować się na stosowanie tych kosmetyków, jakie zostały stworzone specjalnie z myślą o lokach. Szampon do codziennego użytku powinien być łagodny. Bardzo zalecane są doskonałej jakości kosmetyki Loreal (Polecamy ciśnieniomierze cena). Marka ma w swojej ofercie nie tylko szampony, ale także maski oraz odżywki, które doskonale wspomagają odżywianie włosów. Włosy kręcone przeważnie są dość wysuszone z natury, dlatego regularne nawilżanie ma największe znaczenie dla ich stanu. Na dodatek, trzeba pamiętać, aby włosów nie czesać na sucho, jako że rozczesanie loków skutkuje problematycznym w ułożeniu puchem. Najlepiej, czesać je drewnianym grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami, zaraz po myciu, na mokro. Jeśli włosy są naprawdę splątane, warto nałożyć odżywkę. (Nowość: masła do ciała) Tym sposobem, po myciu loki ułożą się odpowiednio. Jest to praktyka powszechnie stosowana przez osoby z kręconymi włosami. Grzebienia z drewna z kolei dużo mniej niszczą włosy (profesjonalny fryzjer z Mazowieckiego).

zadbaj o włosy
Włosy kręcone warto też odpowiednio zabezpieczać przed zniszczeniami. W tym celu doskonale sprawdzają się odżywki silikonowe czy jedwabie do włosów. Chronią końcówki, które jako najstarsza część pasma są najczęściej najbardziej zniszczone, a co za tym idzie, także faktycznie wrażliwe. Kobiety, które mimo właściwej pielęgnacji oraz czesania włosów „na mokro” w dalszym ciągu nie są w stanie wydobyć z nich stosownego skrętu, mogą udać się do fryzjera. Czasem bowiem wskazane jest fachowe pocieniowanie określonych warstw włosów, w ten sposób będą one lżejsze. Jest także wiele technik suszenia, jakich zadaniem jest podkreślenie skrętu, na przykład słynny już plunking. Generalnie, należy pamiętać, że wszystkie włosy posiadają własne potrzeby, toteż należy je obserwować oraz sprawdzać, jakie kosmetyki czy sposoby pielęgnacji rzeczywiście przynoszą stosowne efekty. Więcej na stronie