Bądź modny!

Woda to niebezpieczny żywioł

ratownik
Jeśli idziemy w góry, powiemy iż gdzieś niedaleko jest stacja ratowników górskich, którzy w razie jakichś problemów wyruszą nam na pomoc. Na szczęście taką samą pewność, iż dobre osoby czuwają nad naszym bezpieczeństwem, możemy mieć odpoczywając nad wodą. Co więcej, ta pewność jest jeszcze większa, ponieważ tu właściwie ratownik jest w zasięgu naszego wzroku, oczywiście pod warunkiem, że wybierzemy odpowiedni typ plaży.

basen
Autor: Aleksandr Zykov
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba być tutaj ostrożnym

Nie ma znaczenia jak dobrymi pływakami jesteśmy. Wciąż może się przydarzyć jakaś niecodzienna sytuacja, skurcz, omdlenie, albo po prostu opadnięcie z sił prędzej aniżeli zakładaliśmy i woda miast znanego środowiska, może stać się śmiertelnym niebezpieczeństwem. Dlatego właśnie ciągle wypoczywając na plaży, bez względu na to czy nad morzem, czy nad jeziorem, musimy wybierać takie miejsca, gdzie swoje stanowisko posiada ratownik wodny. To on cały czas z właściwej pozycji będzie przeczesywał spojrzeniem pobliską wodę, a co się z tym wiąże, w razie jakiegokolwiek zagrożenia od razu ruszy na ratunek. Co więcej mamy szanse być również pewni, iż taki ratownik nie tylko wyciągnie nas z wody, lecz równocześnie będzie w stanie zapewnić pierwszą pomoc do momentu, aż nie przyjedzie karetka, kiedy jej obecność będzie konieczna.

Przy innych wypadkach także wie jak się zachować

basen
Autor: SAM Cheong
Źródło: http://www.flickr.com
Taki ratownik nie tylko pomoże nam wtenczas, gdy zaczniemy się topić, albo gdy coś niebezpiecznego będzie miało miejsce w wodzie. Też do niego będziemy mieli szanse się zgłosić, kiedy będziemy podejrzewali, że samodzielnie lub ktoś inny przegrzał się na słońcu i ma udar. Na dodatek również w razie głębokich zranień jest on w stanie opatrzyć ranę oraz zapobiec przyszłemu zakażeniu o co przecież nie trudno będąc na piasku.

Dbajmy o swoje bezpieczeństwo

Ratownik jest na plaży po to, żebyśmy czuli się pewnie oraz chociaż czasami zdaje nam się, że niepotrzebnie zakazuje jakichś wygłupów, to mimo wszystko wiedzmy, że to właśnie on trzeźwym oraz doświadczonym okiem umie określić, czy jakaś zabawa w wodzie jest bezpieczna czy nie. Z pewnością wciąż musimy wypoczywać na plaży, na której posiada on własne miejsce, bo przecież nie jesteśmy w stanie przewidzieć co się może zdarzyć w czasie naszego pobytu tam i czy czasem jednak nie będziemy wymagali jego pomocy, wiedzy oraz niecodziennych umiejętności.