Bądź modny!

Wspólna podróż to niezwykłe doświadczenie. Recepta na sukces to podobne podróżnicze zainteresowania i niemal taka sama pasja przygody

plecaki
Podróż podróży nierówna, wiedzą o tym osoby, którym trudno odnaleźć odpowiedniego kompana do podróżowania. Nie ma bowiem dwóch takich samych osób, a przekonać się o tym można również w czasie podróży. No cóż, jeden preferuje długie podróże okraszone dodatkowo niebezpieczeństwem, a inny będzie bardziej preferował częste przystanki i raczej łatwej trasy. Dlatego tak ważne jest, ażeby w jak największym stopniu dobierać ludzi pod kątem niemal takich samych doświadczeń i podobnych podróżniczych potrzeb.

skalnik.pl

To istotne, ponieważ tak przygotowana wyprawa będzie najlepsza. Nie będzie wielu problemów, zrzucania winy na siebie i innych niepotrzebnych wojenek. Jeśli znamy swoje dążenia i wady, wiadomo też, co chcemy zdobyć, to nie ma miejsca na jakieś dodatkowe nieporozumienia, które tylko mogą zepsuć wspólną wyprawę. To niezwykle istotne, bo jeśli o tym zapomnimy to nasza wyprawa będzie pasmem niepowodzeń.

Będziemy niezbyt dopasowani i niezadowoleni, można to przyrównać do mniej więcej takiej okoliczności, że przyszykowujemy się na poważną trekkingową wyprawę, mamy najlepszy sprzęt, przykładowo plecak the north face (kliknij), jakie da radę w każdych warunkach, a nasz towarzysz zabiera ze sobą torebkę, jaką zabiera na zakupy. Może to dość przerysowana wizja, lecz niestety jest bardzo rzeczywista i warto przed nią ostrzec potencjalnie zagrożonych. Jedna osoba będzie bardzo zła, że zabrała sobie dodatkowe obciążenie, a inna, że pragnęła po prostu pójść na wycieczkę, a nie poszukiwać niebezpiecznych przygód. Jednakowoż, jak i druga osoba będzie miała swoje racje, niemniej nie należy dopuszczać do takiej sytuacji.

plecak
Autor: Camilo Viveros
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele więc ludzi zabezpiecza się konkretnie przed planowaniem takiej wyprawy wyszukując przykładowo odpowiednich osób na internetowych forach. Jeśli dana osoba czuje temat i podziela podróżniczy entuzjazm, to warto z tą osobą zrobić próbną trasę. Próbną, czyli nie jakąś bardzo poważną, nie zbyt krótką, leczz pewnością nie podróż życia. Nie jesteśmy w stanie bowiem tak się narażać. Dopiero po tego typu wyprawie jesteśmy skłonni zaufać lub nie takiej osobie. To również niezły sposób do kolejnych podróży. Jeśli faktycznie wasze podróżnicze pasje będą podobne, to nie ma co, ale powinniście to wykorzystać i ruszyć w kolejną podróż.