Bądź modny!

Wybieramy rower pasujący do naszego trybu spędzania czasu?

Rower marki Medano
Każdy z nas ma inne wymagania, a odnosi się ta oczywistość do wielu dziedzin życia. Ktoś lubi mięso, drugi delektuje się warzywami, niektórzy nie wyobrażają sobie życia bez pojazdu mechanicznego, a kolejni bez aktywności fizycznej. Większość z nas jednak preferuje jazdę na rowerze, ale każdy ma preferencję, co do konkretnego rodzaju jednośladu.

rower
Autor: Giant Polska
Źródło: Giant Polska

Wyróżniamy różne typy rowerów, ponieważ mamy możliwość wyboru idealnego dla nas rodzaju roweru. Jeśli lubisz wysiłek, kochasz góry, to idealny będzie dla Ciebie rower górski (ciekawe rowery). To model rekomendowany dla osób, które nie wyobrażają sobie, na przykład, bezczynnego weekendu w czasie lata. Dla nich siedzenie w domu jest wręcz karą, gdy za oknami cudowna pogoda, w góry aż wzywają swoją aura i czekającymi tam przeszkodami. Warto wiedzieć, że rowery MTB sprawdzają się także w… mieście. Są idealne na dziury i wysokie krawężniki, czego nie można powiedzieć o rowerach holenderskich, czy – o zgrozo! – rowerach szoszowych, czyli kolarzówkach.

A jeśli już mówimy o tych rowerach, to „holenderki” to rowery, które są coraz popularniejsze w naszych miastach. Co prawda infrastruktura rowerowa w niektórych miejscach woła o pomstę do nieba, ale i tak rowerzyści starają się normalnie funkcjonować. Rowery te są tanie, ładne i wytrzymałe. Sprowadzane z Holandii odznaczają się stylem i klasą. Rowery szosowe, czyli kolarzówki to zdecydowanie rowery na dłuższe trasy. Nie nadają się do miasta i w góry, ale świetnie się sprawdzą, jeśli chcesz szybko pokonać dystans z punktu A do punktu B. szybkie, lekkie, zwinne, takie są właśnie rowery szosowe.

Dla tych, co raczej nie chcą się za bardzo przemęczać też znajdzie się rada. Rowery elektryczne (rowery na prąd) to coraz bardziej popularne w naszym kraju rowery napędzane przez niewielki, acz wydajny silnik. Można oczywiście pedałować, ale jak nam się odechce zawsze możemy szybko przeskoczyć na tryb elektryczny i czuć się jak podczas jazdy na motorze. Rowery te rowery świetnie odnajdują się w każdych warunkach, zaś polecane są przede wszystkim dla osób starszych lub dla tych, którzy nie są za tradycyjną jazdą na rowerze, a silniej od siły swoich mięśni wolą elektryczny napęd.