Bądź modny!

Ekskluzywne latanie

Last minute Turcja
Podróż samolotem jest jednym z doświadczeń, jakich miała okazję doświadczyć jedynie część ludzi. Część osób cierpi na lęk przed znalezieniem się w powietrzu i z tego powodu wybierają poruszanie się innymi środkami transportu. Wbrew pozorom jednak, podróże powietrzne są jedną z najbezpieczniejszych metod podróżowania. Katastrofy lotnicze zdarzają się bowiem niezwykle rzadko, znacznie rzadziej niż na przykład groźne wypadki uliczne.

Wielki Budda Sri Lanka

Na dzień dzisiejszy coraz większa liczba osób woli przemieszczanie się drogą powietrzną. W niektóre regiony na świecie bowiem niemożliwością jest lub jest niezwykle trudno dotrzeć innym sposobem. Lot samolotem jest z kolei metodą wygodną, a przede wszystkim szybką. Jest wiele typów samolotów. Niektóre z nich służą do przewozu osób, inne z kolei przewożą jedynie ładunek, na przykład przesyłki. Istnieją także tak zwane tanie linie lotnicze.

Linie lotnicze

Na świecie funkcjonuje bardzo duża liczba spółek lotniczych. Największe z nich transportują nawet do kilkuset tysięcy osób rocznie. One także dysponują największą liczbą maszyn, przy czym zazwyczaj są to maszyny bardzo nowoczesne. Kupno nowych maszyn sprawia, że jeszcze więcej pasażerów zechce korzystać z usług określonej spółki. Na terenie kraju wiodące linie lotnicze to PLL LOT. Oferują one zarówno loty osobowe, jak i jedynie towarowe. Linie te wciąż preferowane są przez największą liczbę klientów. Są one bowiem największą krajową spółką tego rodzaju, jak również mają długą tradycję.

Samolot na lotnisku
Autor: cliff1066

Klasy w samolocie

Jedną z tych spraw, które najbardziej interesują obecnych i przyszłych klientów, są dostępne klasy oraz różnice pomiędzy nimi. Jedną z najbardziej charakterystycznych cech wspomnianych tanich linii lotniczych jest brak rozróżnienia na klasy. Z kolei u pozostałych przewoźników widuje się trzy klasy: ekonomiczną, biznes i pierwszą.

Klasa ekonomiczna przewiduje jedynie podstawowe udogodnienia w czasie lotu, druga z nich oferuje większą przestrzeń dla podróżujących oraz dodatkowe udogodnienia, na przykład w formie bezpłatnych porcji jedzenia, natomiast pierwsza klasa to najwyższy poziom luksusu, związany z wszelkimi dostępnymi usługami na życzenia klienta. Warto wiedzieć, że poziom i oferta w obrębie poszczególnych klas jest inna w każdych spółkach lotniczych.