Bądź modny!

Na wakacje najkorzystniej samolotem!

samolot
Gdy już podejmiemy decyzję o wakacyjnym wyjeździe, zwykle stajemy przed kolejną decyzją -,który środek transportu wybrać. Są ludzie, którzy nie myślą nawet o innej formie niż dojazd samochodem.Chcą być niezależni, mieć,opcję zmiany trasy, zatrzymywania się gdy tylko mają ochotę i tego rodzaju podobne aspekty.

Kadłub samolotu
Autor: www.silvair.net

Jednak przy obecnych cenach paliwa pojechanie autem na urlop pochłania dużo pieniędzy. W szczególności jeżeli jedziemy gdzieś daleko. Kolejna, oczywista przeszkoda to to, że nie wszędzie da się autem dotrzeć. A nawet jeśli się uda, to zajmie to tydzień. Między innymi dlatego najpopularniejszym środkiem transportu na wakacje jest samolot.

Kiedy kupimy wycieczkę w biurze podróży to standardowa oferowana forma dotarcia na miejsce. Kiedy na własną rękę planujemy sobie wyjazd jest podobnie. Samoloty są szybkie, komfortowe i tym sposobem możemy dotrzeć praktycznie w każdy kraniec świata. Bilety lotnicze absolutnie nie są ogromnie drogie. Konkurencja na tym rynku jest tak duża, że przewoźnicy proponują coraz korzystniejsze ceny. Musimy tylko odrobinę poszukać, aby móc wylecieć za kilkaset złotych. Oczywiście, na przykład lot do Stanów Zjednoczonych będzie dużo droższy, ale i odległość jest bardzo duża.

Śmigło samolotu
Autor: capcloud
Źródło: http://sxc.hu

Jeżeli mamy zaplanowany wylot do jednego z krajów europejskich, linie lotnicze wychodzą nam naprzeciw proponując tanie loty. Raczej nie w bardzo wysokim standardzie i bez atrakcji w postaci darmowych napojów i obiadu na pokładzie, ale można dzięki tego typu usłudze za zdecydowanie małe pieniądze dostać się do praktycznie wszystkich większych miast Europy. Taki lot nie jest długi, więc nawet nie zdążymy poczuć tego niskiego standardu. Wyłącznie samolotem jesteśmy w stanie w trzy godziny przedostać się na drugi koniec Europy, więc to rozwiązanie jest idealne.

To nieistotne, czy wybierasz się tysiące kilometrów stąd czy do sąsiedniego kraju. Samolot to szybki, najmniej ryzykowny i zdecydowanie najtańszy sposób by się tam dostać. Jeżeli myślisz czy dojechać gdzieś autem, koleją, autobusem, a może lecieć samolotem – decyzja jest łatwa: tanie latanie! W ten sposób jest najwygodniej, najszybciej.