Bądź modny!

Wypoczynek w kraju jak najbardziej może się udać!

morze
Wypoczynek w kraju? W sumie ta opcja wcale nie brzmi aż tak nieinteresująco: żyjemy w niebywale ładnym państwie i chociaż w genotypie człowieka jest zapisana ogromna miłość do poznawania uroków różnych zakątków świata, to jednakowoż jesteśmy ogólnie taką nacją, która jest w stanie doceniać Polskę. A zresztą nie tylko Polacy zdają sobie sprawę, iż właśnie Polska to wielce ciekawa destynacja.

Władysławowo
Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com
Ostatnio nietrudno dostrzec wzrost „potęgi” Polski. No może to trochę zbytnio na wyrost napisane, lecz ogólnie zagraniczni turyści coraz częściej doceniają Sopot, Tatry, Kraków, władysławowo czy Warszawę. Nieco można znaleźć miejsc, które powodują, że nie tylko patrioci bądź oszczędni turyści wybierają wakacje w Polsce. Co prawda uskarżamy się na wysokie ceny w chociażby nadmorskich miasteczkach wypoczynkowych, lecz nadal Hiszpania albo Chorwacja są dużo droższe.

Kapitalnie, że potrafimy docenić piękno własnej ojczyzny, nareszcie czymś „wstydliwym” nie jest właśnie wybór przykładowo Sopotu. Wiadoma sprawa: akurat w przypadku naszego kraju wielkim kłopotem jest nierówna aura, a więc nie mamy 100% pewności, iż urlop w trójmiejskim Sopocie, zaplanowany na cztery miesiące do przodu, po prostu nie będzie wspominany po latach jako jedna wielka konieczność zmagania się z deszczem. Zatem Polacy, którzy jadą do chociażby Maroka są oczywiście „niewinni”, ciężko zbytnio się dziwić, że nie lubią ryzykować, nie chcą niefajnie zostać powitanym przez aurę.

góry
Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com
Choć zasadniczo nawet w przypadku Polski nie jest tak źle: bo i nawet jeżeli pogoda nie będzie za bardzo urokliwa, bez większego problemu trafimy na multum zabaw, sposobów spędzania wczasów. Wszystko tak naprawdę tylko zależy od tego gdzie jedziemy. Władysławowo? Ełk? A może Szklarska Poręba czy Ustroń? Definitywnie każda gmina, i to nawet mała, może ciekawie powitać podróżników. Wystarczy kupić przewodnik po kraju lub porozglądać się po Internecie, chociażby po najzwyklejszej encyklopedii Wikipedia.