Bądź modny!

Wspaniały świat produktów z filcu

Futrzane torebki i dodatki Tosca Blu
Filc to błędnie pomijany materiał. Wyróżnia się on niezłą uniwersalnością – można tworzyć m.in. obuwie, ścierki do czyszczenia i ozdoby z filcu. Filc idealnie nadaje się do oczyszczania wszelkiego gatunku szklanych przedmiotów. Jeśli pragniesz mieć ścierkę, która dobrze obmyje okulary z zanieczyszczeń, wybierz wyrób filcowy. Identycznie jest w przypadku zaawansowanych obiektywów lustrzanek – każdy porządny właściciel takiego cudeńka pamięta, że najlepiej myć soczewki ścierką z filcu.

Filc to błędnie zapomniany materiał. Charakteryzuje się on sporą uniwersalnością – da się tworzyć między innymi obuwie, ścierki do myciaoczyszczania i ozdoby z filcu. Filc znakomicie pasuje do mycia wszelkiego typu szklanych rzeczy. Jeżeli pragniesz kupić szmatkę, która dobrze oczyści okulary z smug, zdecyduj się na produkt filcowy. Nie inaczej jest w sytuacji cennych obiektywów lustrzanek – każdy szanujący się posiadacz takiego sprzętu pamięta, że najskuteczniej przecierać soczewki ścierką z filcu.

Styropianowe ozdoby ścienne
Autor: Saarpor
Źródło: Saarpor

Na pewno nie wiecie, jak niesamowicie ten materiał jest wiekowy. Najprawdopodobniej metodę jego wytwarzania ludzkość poznała, zanim zaczęto tkać pierwsze materiały. Dużo wykopalisk archeologicznych wykazało, że człowiek umiał tworzyć filc już ponad sześć dziesiątków stuleci przed naszą erą. Minęły stulecia, a filc jest cały czas stosowany przez ludzi, choć współcześnie trochę stracił popularność. Trudno domyślić się z jakiego powodu, jeśli weźmie się pod uwagę uniwersalność oraz wielkie walory dla oka.

Panie, które pragną mieć niebanalne kreacje, powinny wiedzieć, że ten materiał jest polisą ekstrawagancji. Oprócz tego zakładanie ubrań i dodatków z filcu sprawia, że wokół nosicielki tworzy się bardzo pożądana nutka dawnych czasów. Jest tak ,bo filc był niezwykle popularny w pierwszych dekadach dwudziestego wieku. Dżentelmeni z zamożnych państw świata z tamtego okresu kochali zakładać na siebie rożne rzeczy z filcu – przede wszystkim nakrycia głowy.

Co interesujące, filc nie pasuje wyłącznie do wytwarzania ścierek do czyszczenia i części ubrań, takich jak torebki z filcu. Ten znakomity materiał posiada rolę w różnorakich rurach. Filc świetnie nadaje się do wyrabiania jakościowych uszczelek, które cechują się wysoką wytrzymałością. Jest niezwykle przydatny przy wytwarzaniu drobnych elementów do instrumentów muzycznych. Świetnie wygłusza, zatem zazwyczaj stosuje się go jako obicie podłogi.