Bądź modny!

Z jakiego powodu trzeba na wakacje pojechać w nasze góry?

Karkonosze, Śnieżne Kotły
Ani się obejrzymy, a lada dzień nadejdą wakacje. Warto abyśmy już teraz zaplanowali ten beztroski czas. Czy będą to góry, morze czy jeziora? Polacy to wielcy szczęściarze. Wszakże tylko nieliczne państwa mają dojście do wspomnianych wcześniej miejsc. Naturalnie, można wybrać zwiedzanie obcych państw, lecz przytaczając słowa Wincentego Pola „cudze chwalicie, swego nie znacie…” – skłaniamy do wypoczynku w kraju. Powodem jest, coraz lepsza sytuacja na polskich drogach. Aktualnie, autostrady poprowadzą nas do wszelakich miejsc w Polsce. Bez przerwy powstające nowe odcinki gwarantują nam możliwość komfortowych podróży. Do odwiedzin polskich zakątków skłonić nas także mogą na każdą kieszeń ceny. Polska jednak stale wypada interesująco pod tym względem w porównaniu z Europą Zachodnią.

Bieszczady
Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com

A może czas coś zmienić w naszym życiu, zapomnieć o corocznych wypadach nad morze, tłumach na plaży i wyjechać w polskie góry? Beskidy, Karkonosze czy Sudety – wszystkie góry są piękne, ale jednak tylko w Tatrach poczujemy się najbliżej nieba.Zapierające dech w piersiach widoki, jakie gwarantują nam trasy górskie, cudowny klimat, ale również niezwykła atmosfera, którą dostarczają rodowici górale, to sposób na niezapomniany urlop. Wielkie wrażenie robi na nas widok ośnieżonego szczytu Kasprowego wierchu latem, gdy w dolinie jest gorąco i słonecznie. Wartkie strumyki nakłaniają do umoczenia stóp w ich nurcie, a pachnąca trawa by na niej odpocząć. Tak, wczasy w górach to w głównej mierze kontakt z naturą.

Poznając różne zakątki kraju z reguły próbujemy tamtejszych przysmaków, a dotychczasowe menu zastępujemy regionalnymi produktami. Trudno więc sobie wyobrazić wakacje w górach bez wędzonego oscypka zjedzonego u podnóża Wielkiej Krokwi czy kwaśnicy na Krupówkach. Namawiamy więc aby już w najbliższych dniach rozpocząć poszukiwania dogodnego miejsca noclegowego. Zastanowić się czy lepiej poczujemy się w góralskiej chacie, czy też w wytwornym, przepełnionym atrakcjami hotelu. Dla ułatwienia możemy wystukać w wyszukiwarkę internetową frazę: wakacje w górach 2014 (sprawdzone szlaki), a zobaczymy imponującą listę ofert, z której z całą pewnością wybierzemy właściwą.