Bądź modny!

Zabiegi dermatologiczne w Polsce

wellderm - logo
Powszechność zabiegów dermatologicznych na terenie kraju wzrasta nieprzerwanie od jakiegoś czasu. Polki uświadomiły sobie, że profesjonalne zabiegi przeprowadzone przez kosmetyczkę są bardziej skuteczne, niż tradycyjne sposoby pielęgnacji urody. Przed udaniem się do gabinetu kosmetycznego dobrze jest jednak zwiększyć wiedzę na temat oferowanych zabiegów. W aspekcie zabiegów dermatologicznych rodzaj skóry ma największe znaczenie. Droższe zabiegi są nierzadko dla skóry alergicznej lub w inny sposób delikatnej. Z tego powodu przed wybraniem się do salonu dobrze jest sprawdzić dokładnie wskazania i przeciwwskazania i nie sugerować się ceną. W branży kosmetycznej nie zawsze droższy zabieg oznacza bardziej skuteczny zabieg.

wellderm - logo
Autor: Wellderm
Źródło: Wellderm

Najchętniej wybierane usługiDo najczęstszych zabiegów dokonywanych w salonach kosmetycznych zalicza się mikrodermabrazja (w najnowszym wpisie).

dermatologia, zabiegi estetyczne

Jest to zabieg przypominający peeling, ale polegający na ścieraniu naskórka przez o wiele mniejsze elementy. Zapewnia to dokładniejsze oczyszczenie naskórka niż po wykorzystaniu szeroko dostępnych kosmetyków. Taki profesjonalny zabieg – (www.medicalbeauty-eu.pl) – może być wykonywany również na wrażliwej skórze. Będzie to jednak znacznie bardziej kosztowna czynność, gdyż do bardziej wrażliwej skóry wykorzystuje się diamentowe cząsteczki. Mikrodermabrazja diamentowa (sprawdź mój blog) jest także polecana dla alergików, podczas tego typu zabiegu nie wydziela się pył, który może być silnym alergenem. Tego rodzaju zabieg (glowspa.pl/infuzja-tlenowa/) pomaga wyeliminować trądzik oraz ślady potrądzikowe, nieznaczne przebarwienia.

Usuwanie przebarwień skóryRównie chętnie wybieranym zabiegiem dermatologicznym jest usuwanie przebarwień. Najbardziej skuteczne i jednocześnie najchętniej wybierane, mimo dużych kosztów są kosmetyki firmy Cosmelan. Leczenie takim środkiem składa się z dwóch etapów, konsultacja z dermatologiem jest jednak wymagana. Każda skóra może inaczej reagować na specyfik. Pierwszy etap to maseczka nakładana na skórę z przebarwieniami – zazwyczaj jest to skóra dekoltu, szyja i twarz. Kolejny etap ma za zadanie utrzymanie wyników otrzymanych po zdjęciu maseczki, do tego celu używa się specjalnego kremu wyprodukowanego przez wcześniej wspomnianą firmę. Ten krem można też stosować samodzielnie do domowego usuwania przebarwień skóry.