Bądź modny!

SIŁA W WARSTWIE

na boisku sportowym
Budując lub remontując nawierzchnie sportowe, należy uważać na to, że pełniły swoją rolę i były bezpieczne, w trakcie eksploatacji. Nie mogą się również ścierać. Trenujący nie może doznać przez jej wadliwą konstrukcję żadnego urazu.
Każda nawierzchnia sportowa bardzo się od siebie różni, ze względu na potrzebę uprawiania różnych dziedzin sportu. Na przykład podłogi syntetyczne, wykorzystywane przy budowie sal gimnastycznych, w szkołach lub halach sportowych.

W przypadku konstruowania tego parkietu sportowego należy pamiętać, aby zapewniał wysoki poziom płaszczyznowego wygłuszenia fali uderzeniowej. Są także nawierzchnie zewnętrzne typu murawa, które powinny być zrobione w taki sposób, by nie ulegały pod naciskiem siły zewnętrznej. A także w wyniku upadku ich nawierzchnia nie powodowała obtarć.
Do układania parkietów oraz grubych elementów konstrukcji przydatny będzie klej poliuretanowy. Jest to szybkoschnący klej o beżowej konsystencji, który przede wszystkim cechuje się bardzo wysoką wytrzymałością na czynniki mechaniczne. Posiada bardzo dobre właściwości wypełniające. Schnie około doby i potrafi wytrzymać naprawdę wysokie temperatury.

Świetnie nadaje się do klejenia drewna oraz materiałów drewnopochodnych np.: drzwi, schody. Klei również różne budowle ogrodowe. Klej poliuretanowy zespoli także części metalowe, aluminiowe, miedziane lub te ze stali nierdzewnej oraz materiały wykonane z kamienia sztucznego i naturalnego. Zwiąże ze sobą również tworzywa sztuczne czy też materiały izolacyjne. Klej jest bardzo wydajny i nie posiada toksycznych rozpuszczalników. Jest dostępny w każdym sklepie z asortymentem budowlanym.