Bądź modny!

Zasadnicza rola biżuterii czyli zdobienie swej właścicielki.

czerwone kolczyki
Biżuteria jest to delikatny przedmiot złotniczy i jubilerski służący do ozdabiania ciała i ubioru, przeważnie z metali, kamieni szlachetnych i ozdobnych. Biżuteria charakteryzuje się przeważnie artystycznym wykonaniem i dzięki tej kategorii do biżuterii można zaliczyć ozdoby ludów pierwotnych. Elementy artystyczne powstawały zgodnie z ogólnymi trendami mody.

naszyjnik i kolczyki z pereł
Autor: Tony Clark
Źródło: http://www.flickr.com
Konieczność ozdabiania ciała biżuterią pojawiła się przypuszczalnie u początków dziejów dzisiejszego człowieka. Mające koło 100 000 lat znaleziska przedziurawionych muszli są pierwszą uratowaną biżuterią.

Biżuteria miała różnorakie funkcje, z których możemy wyodrębnić trzy podstawowe: – rola użytkowa – szczególnie wyraźna przy dekoracji stroju (agrafy, klamry, guzy, brosze itp.), – rola ozdobna, dekoracyjna – służąca tylko do ozdoby ciała (diademy, kolie, naszyjniki, bransolety itp.), – funkcja religijna (amulety, talizmany).

komplet biżuterii
Autor: Tony Clark
Źródło: http://www.flickr.com

Biżuteria używana była jako przejaw władzy, rangi, bogactwa czy też przynależności klasowej. Aktualnie biżuteria (hiperłącze do strony) stosowana jest zwłaszcza przez kobiety, łatwo dostępna dzięki masowej produkcji fabrycznej oraz różnorodnych, niekoniecznie drogocennych materiałów dekoracyjnych (tzw. biżuteria (e-sentiell.com/ser-pol-49-Infinite-Beauty.html) sztuczna). Każda pani poszukuje delikatnej i eleganckiej biżuterii, która łagodnie podkreśli jej indywidualny styl i profesjonalizm. Ciekawe przykłady można obejrzeć na tej stronie – śliczne korale.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom miłośników i miłośniczek artykułów pięknych i luksusowych wielu sprzedawców rozporządza propozycją obejmującą ekskluzywne, markowe zegarki, złotą biżuterię najlepszych producentów. W celu zapewnienia całościowej obsługi klientów, którzy kupują w tych sklepach oferowane są naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne zegarmistrzowskie większości marek.

Utrzymanie ekskluzywnej biżuterii w pełnym blasku i prestiżowych czasomierzy w technicznej świetności, powoduje konieczność dbania o te luksusowe rzeczy. Doświadczenie zegarmistrza zapewnia wysoką jakość obsługi, fachową pomoc i doradztwo (sprawdź propozycje: kontynuacja na tej stronie).

Jubilerzy proponują luksusowe i ekskluzywne przedmioty i dodatki od wiodących na rynku firm. Wabią wyjątkową biżuterią, także z kamieniami szlachetnymi oraz unikatowymi zegarkami.

Tak w zegarkach jak i biżuterii, można odnaleźć najwartościowsze kruszce – wielokolorowe złoto czy platynę, ale również stal szlachetną. Wiele osób, wielbicieli prestiżu i renomowanych artykułów może aktualnie nabyć wymarzony zegarek, czy wyrafinowaną biżuterię. Niektóre zakłady jubilerskie specjalizują się nawet w tworzeniu oryginalnej biżuterii czy tez zegarków na życzenie klienta czyli pod odrębne zamówienie.