Bądź modny!

Źródła inspiracji na wybiegach

images
W świecie nic nie ginie. Jeżeli zastanawiał nas kiedyś fakt skąd biorą się modowe inspiracje, odpowiedź jest banalna – głównie z ulicy. Trendsetterzy uważnie obserwują interesujące idee napotykane pośród ludzi i dodają do nich nieco innowacyjności, czerpiąc pomysły na przykład z przedmiotów użytkowych. W dalszej kolejności, ich rozwiązania wędrują do światowych kreatorów mody, a już jak kolekcje będą mieć za sobą wybiegi, na ich wzór projektowane są artykuły które trafią do sklepów masowych.

Autor: Charles Vögele

Moda męska 2013 proponuje przede wszystkim komfortowe rozwiązania. Raczej popularne będą miłe w dotyku swetry, koszule pasujące w takim samym stopniu w sytuacjach służbowych jak i osobistych. Spodnie jeansowe napotkamy w wersji typowej, jak i odpowiednio przekształconej na bardziej wyjściową. Podstawą jest mimo wszystko wygoda i wielofunkcyjność tworzonych produktów.

Autor: DIGEL

Niewątpliwie znajdą się także od tego odstępstwa. Dla bardziej odważnych, sugestią sezonu będą bluzy z całościowym nadrukiem kwiecistym, albo nieco kontrowersyjnym motywem religijnym. Dla mężczyzn planowane są również modne torebki, zwykle w nieskomplikowanej formie przewieszane przez ramię. Jest to koncepcja wypożyczona bezpośrednio ze światowych wybiegów, którą lada moment napotkamy w sklepach. Reasumując, moda męska 2014 będzie kontrowersyjna, ale także w alternatywnym wydaniu ukierunkowana jest na uniwersalność.

Dla kobiet modne torebki w bieżącym sezonie, to zwłaszcza produkty niepospolite, lub chociażby tworzone ręcznie. Zarówno na naszym rynku, jak też w zagranicznych sklepach internetowych, wyjątkowe wzory są do kupienia dla każdego. Jeżeli chodzi o tworzywa, im bardziej nietypowe, tym lepiej. Królują w tej kategorii torby z filcu, oraz z plastiku.

Zwróćmy uwagę jeszcze na pewną zależność. Modowe inspiracje są tylko sugestią dla nas. Chociaż w zasadzie także od nas. W łańcuchu inspiracji przeciętni ludzie oraz to co lubią jest bardzo ważne. Nawet jeżeli na wybiegu panują przedziwne stelaże niemożliwe do użycia na jakąkolwiek okazję, to koncept na ich zaprojektowanie został zaczerpnięty ze źródła, którym zwykle jesteśmy my. Warto więc w kwestii mody kierować się nie tylko trendami, lecz również własnym wyczuciem.

Źródło: Kraina Stylu