Bądź modny!

Życie bez cudownych doznań?

perfumy
Często słyszy się opinie, że pogoń za uciechami żałośnie się kończy – prowadzi do otyłości, uzależnień i chorób. Jednak odmawianie sobie przyjemności nie leży w naszej naturze dlatego przynosi więcej szkód niż korzyści. Czy nasze życie miałoby sens bez zmysłowych doznań? Jedzenie nie miałoby smaku, a muzyka nie cieszyłaby uszu. Na szczęście przyjemności istnieją, a drogi nerwowe błyskawicznie przewodzą miłe wrażenia do mózgu. Wniosek? To co sprawia Tobie przyjemność, rób często, lecz z rozwagą.

perfumy
Autor: Christoff Muller
Źródło: http://www.flickr.com
Posłuchaj muzyki, zjedz kostkę czekolady lub kup sobie bukiet kwiatów. Już dawno udowodniono, iż systematyczne dostarczanie drobnych przyjemności to panaceum na małe niedomagania. Przykładowo gorzka czekolada obniża ciśnienie – pod warunkiem, że zjadasz tabliczkę tygodniowo. Czy powinna być gorzka? Powinna, gdyż w swoim składzie posiada najwięcej ziarna kakaowego, a to w nim znajdują się najcenniejsze składniki. Co więcej, gorzka czekolada przyspiesza przemianę materii, w efekcie spalamy więcej kalorii – informują izraelscy uczeni.

A może czujesz się odprężona dbając o swe ciało produktami, które ofiarowała nam Matka Natura?(zobacz: http://tigerandbear.pl/pl/c/Kosmetyki-meskie/91 Kosmetyki naturalne nie mają w swojej zawartości substancji chemicznych. Odnajdziemy jedynie naturę. Stosując je, łączymy przyjemne z pożytecznym. Dadzą nam szansę na nowo odkryć zapachy świata, który nas otacza.

Kosmetyki komponowane są z roślin, olejków z nasion lub owoców. Produkty mleczne, cukier trzcinowy, sok z owoców, i jajka stanowią główny skład kosmetyków naturalnych. Zdarzają się chwile gdy po otwarciu peelingu lub balsamu do ciała nachodzi nas pokusa by chwycić za łyżkę i spróbować tych apetycznie wyglądających „puddingów” – tak pięknie i kusząco pachną!

A zapach odgrywa istotną rolę w naszych chwilach słabości. Zapach lawendowy pozwala walczyć z bezsennością – waniliowy koi skołatane nerwy, uspokaja. Zwykle zapach dobrej perfumy potrafi błyskawicznie wywołać uśmiech na naszej twarzy. Obecnie nie tylko wielcy designerzy zachęcają nas do swoich najnowszych kolekcji. Również perfumiarze wabią nas limitowanymi wiosenno-letnimi kompozycjami. Autor: http://tigerandbear.pl/

Łączmy więc przyjemne z pożytecznym dbając przy tym o to by dookoła nas nie brakowało przyjemnych momentów, wtedy droga do zdrowia będzie krótsza|znacznie i nieskomplikowana.